خانه / پزشکی / آخرین رتبه قبولی رشته فوریت پزشکی

آخرین رتبه قبولی رشته فوریت پزشکی

آخرین رتبه قبولی رشته فوریت پزشکی

آخرین رتبه قبولی رشته فوریت پزشکی چیست؟ ابتدا مختصری در مورد رشته فوریت پزشکی توضیحاتی ارائه می دهیم.

رشته فوریت های پزشکی جزء رشته های گروه آزمایشی تجربی می باشد.پذیرش متقاضیان این رشته در مقطع کاردانی صورت می گیرد.انتخاب این رشته زیر مجموعه انتخاب رشته کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد.براساس دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری پذیرش دانشجو در رشته کاردانی فوریت های پزشکی به صورت ظرفیت مازاد در دانشگاه های دولتی روزانه انجام می شود.

معرفی رشته کاردانی فوریت های پزشکی

هدف از فوریت های پزشکی ارائه خدمات امداد و کمک های اولیه به بیماران تا زمان رساندن آن ها به مراکز درمانی می باشد.این خدمات باعث قرار دادن داوطلب در موقعیت های حساس و پراسترس در طول مدت شبانه روز می باشد.

در نتیجه فرد باید فاکتورهایی نظیر سلامت جسمی،روحی و روانی را داشته باشد تا در محیط های مختلف نظیر دریا،کوه،زلزله و دیگر بلایای طبیعی بتواند خدمات لازم را به بیماران ارائه دهد.خدمات این بخش شامل رانندگی آمبولانس،حمل مصدوم،ارائه کمک های اولیه،انجام خدمات طبق دستورات مافوق می باشد.

ظرفیت رشته کاردانی فوریت های پزشکی در انتخاب رشته تجربی

براساس دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته کاردانی فوریت پزشکی در انتخاب رشته دانشگاه های سراسری در حدود ۱۳۰۰ می باشد.البته این آمار به صورت تخمینی است و هرساله با افزایش یا کاهش ظرفیت جذب داوطلبان همراه است.حدود ۹۹ درصد جذب دانشجویان در دوره روزانه می باشد و سایر متقاضیان در دوره ظرفیت مازاد موفق به پذیرش می شوند.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران در دوره روزانه مشروط به حضور در آزمون به صورت نیمه متمرکز اقدام به پذیرش متقاضیان مرد در رشته کاردانی فوریت های پزشکی می کند.ظرفیت پذیرش ۲۰ نفر می باشد.

آخرین رتبه قبولی رشته فوریت پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوره روزانه مشروط به حضور در آزمون به صورت نیمه متمرکز اقدام به پذیرش متقاضیان مرد و زن در رشته کاردانی فوریت های پزشکی می کند.ظرفیت پذیرش ۱۵ نفر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹