خانه / پزشکی / آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی

آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی

آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی

آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی :آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی کمک می کند تا شما انتخاب رشته ی بهتری داشته باشید. اکثر فارغ التحصیلان رشته تجربی علاقه دارند که رشته پزشکی را برای ادامه تحصیل خود در مقاطع بالاتر انتخاب کنند. همیشه بالاترین رتبه ی کنکور، مربوط به کنکور سراسری تجربی می باشد.

برای مشاهده سهمیه مناطق محروم در رشته های پزشکی کلیک کنید.

دانشگاه آزاد هم مانند دانشگاه سراسری دانشجو پذیرش میکند با این تفاوت که بعد از انقلاب تا سال ۹۲ کنکور دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری جدا از هم بود ولی از سال ۹۳ به بعد کنکور دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری یکی شد. با یکی شدن کنکور سراسری و آزاد این فرصت برای داوطلبان کنکور تجربی که متقاضی رشته پزشکی هستند فراهم شد تا فرصت قبولی در دانشگاه آزاد را هم به دست آورند.

آخرین رتبه قبولی دانشگاه رشته پزشکی

دانشگاه آزاد بر اساس سه سهمیه ی عادی، ایثار گران و بسیج فعال دانشجو می پذیرد ولی در دانشگاه سراسری با دو سهمیه ی مناطق و سهمیه بومی گزینی، پذیرش خود را انجام می دهد. پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد بر اساس تراز دانشجو سنجیده می شود و سهمیه منطقه دانشجو در نظر گرفته نمی شود.

پس می توانید از روی رتبه ی کشوری، قبولی خودتان را در رشته پزشکی تخمین بزنید. معیار انتخاب رشته در دانشگاه آزاد همان تراز یا نمره ی آزمونی است که کسب کرده اید. بر اساس پذیرفته شدگان رشته پزشکی با سهمیه عادی در دانشگاه آزاد، رتبه شما باید بین ۴۴۰۰ تا ۹۵۰۰ کشوری باشد، این آمار بر اساس قبولی های کنکور رشته پزشکی در سال گذشته به دست آمده است.

همچنین می توانید برای مشاهده آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی کلیک کنید.

قبول شدن در رشته ی پزشکی هدف مهم و اصلی داوطلبان متقاضی این رشته می باشد و اکثر داوطلبان دنبال حداقل دروس و آخرین رشته قبولی رشته پزشکی برای قبولی بهتر رشته خود هستند. گرچه به شما توصیه میکنیم برنامه ریزی درسی داشته باشید تا به دنبال آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی باشید با برنامه ریزی در کنکور شما قطعا به نتیجه ی دلخواه خود می رسید.

رشته پزشکی شامل پنج دوره می باشد که گذراندن آن طولانی و پیچیده است که قبل از انتخاب باید به آن توجه کنید:

  • دوره علوم پایه
  • فیزیوپاتولوژی
  • کارآموزی بالینی
  • کارورزی بالینی
  • کارورزی

برای ارتباط با مشاوره تحصیلی تلفنی در زمینه رشته پزشکی فقط از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

رتبه قبولی بهداشت عمومی دولتی روزانه

رتبه قبولی بهداشت عمومی دولتی روزانه

رتبه قبولی بهداشت عمومی دولتی روزانه رتبه قبولی بهداشت عمومی دولتی روزانه چند است؟ برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *