خانه / رتبه قبولی / آخرین رتبه قبولی پرستاری

آخرین رتبه قبولی پرستاری

آخرین رتبه قبولی پرستاری

آخرین رتبه قبولی پرستاری و حداقل درصد برای داوطلبان کنکور سراسری تجربی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رشته پرستاری هم مانند دیگر رشته های پزشکی یکی از پر طرفدار ترین متقاضیان را در کنکور سراسری تجربی دارد. این رشته هم، مانند سایر رشته ها نیاز به برنامه ریزی دقیق کنکور دارد که بتوانید بدون هیچ شک و شبهه ای قبولی صد در صد را به دست آورید.

کنکور تجربی یکی از پر متقاضی ترین کنکوری می باشد که دارای رشته های تحصیلی ایست که بسیاری از طرفداران این رشته به آن جذب شده اند. رشته پرستاری هم در دانشگاه سراسری و هم در دانشگاه آزاد از طریق کنکور سراسری، دانشجو می پذیرد.

برای اطلاع از شرایط دانشگاه بدون کنکور پرستاری وارد صفحه شوید.

رشته ی پرستاری در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه علوم پزشکی ارائه می شود و متقاضیان می توانند تحصیلات خود را در این مقاطع ادامه دهند. لازم است بدانید رشته پرستاری در مقطع کارشناسی به صورت عمومی ارائه میشود و گرایش دیگری ندارد اما در کارشناسی ارشد دارای گرایش های متنوعی می شود.

کارنامه قبولی رشته پرستاری دانشگاه ازاد

اگر بخواهید رشته پرستاری را در دانشگاه آزاد قبول شوید چنانچه سهمیه ایثار گری نیز داشته باشید، داوطلب باید حداقل ۷۰ درصد تراز آخرین نفر پذیرفته شده با سهمیه عادی را کسب کرده باشد. دانشگاه آزاد بر اساس سه سهمیه ی عادی، ایثار گران و بسیج فعال دانشجو می پذیرد ولی در دانشگاه سراسری با دو سهمیه ی مناطق و سهمیه بومی گزینی، پذیرش خود را انجام می دهد.

دانشگاه آزاد برای هر سهمیه یک ظرفیت مشخصی برای پذیرش دانشجویان خود در نظر می گیرد. بعد از تمام شدن کنکور و اعلام نتایج رتبه ها، هر داوطلب یک کارنامه دارد که تراز هر داوطلب برای هر زیر گروه آزمایشی مشخص می شود و رتبه ی داوطلب هم در کارنامه نوشته می شود.

رشته پرستاری یک رشته ی علمی است و پرستار فرد مهمی در مراقبت و نگهداری بیمار محسوب می شود. بیشتر پرستاران در مراکز بهداشتی و درمانی مشغول به کار هستند همچنین می توانند به عنوان عضو مهمی در سازمان ورزشی و یا در صنعت برای محافظت از سلامتی کارکنان مشغول به کار شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹