خانه / مقالات / آزمون بورسیه ژاپن

آزمون بورسیه ژاپن

آزمون بورسیه ژاپن

آزمون بورسیه ژاپن جه زمانی برگزار میشود و بورسیه تحصیلی چیست و چگونه داده می شود؟

چه کسانی شامل بورسیه تحصیلی می شوند؟

بورسیه تحصیلی یک نوع خدمت کمک هزینه‌ای می باشد که دانشگاه‌ها، مراکزعلمی و موسسات خیریه به دانشجویانی که دارای استعداد و توانایی هستند اختصاص می دهند.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

افراد در جامعه چنین تصور می کنند که دانشجویان بورسیه تحصیلی ژاپن می گیرند. اما به کسی که دارای بورس تحصیلی می شود، بورسیه می گویند و این مفهوم صحیح می باشد.

تاریخ آزمون بورسیه ژاپن 

بورس‌ های تحصیلی اغلب برای دوره‌ های تحصیلی، تکمیلی، کارشناسی ارشد و دکترا اختصاص داده می شود.

در حال حاضر یکی از راه ‌های جذب و استفاده از نیروهای انسانی ، بخصوص در کشور که در حال توسعه هستند، یا کشورهایی که با کاهش جمعیت روبرو شده اند، اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان برتر می باشد.

از ویژگی های مهم بورس های تحصیلی، بورس ژاپن تحصیلی  بخش نامه اداره کل بورسیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، نفرات برتر که شامل اول تا سوم دانشجویان دورهٔ کارشناسی ارشد، دانشجویان نمونه کشوری در دورهٔ کارشناسی ارشد برابر با آیین‌نامه انتخاب دانشجویان نمونه با تأیید معاونت دانشجویی وزارت علوم و یا معاونت آموزشی وزارت بهداشت می باشد

داشتن کتب تألیفی و یا ترجمه شده در زمینه‌های علمی، دارا بودن دست‌کم یک مقاله چاپ شده در مجله‌های علمی-پژوهشی داخل یا خارج از کشور در زمینه‌های علمی، دارا بودن گواهی مجری بودن در انجام طرح‌های تحقیقاتی کاربردی پایان‌یافته مورد نیاز کشور و نیز مخترعان و مخترعین که اختراعات و اکتشافات آنان در اداره کل پژوهش‌های علمی و پژوهشی به ثبت رسیده باشد، برگزیدگان رتبه‌های اول تا سوم جشنواره‌های خوازمی،ارائه‌دهندگان پیشنهاد سبک‌های هنری کاربردی با تأیید از مراجع زیر مجموعه و مربیان آموزشی و پژوهشی می‌توانند در فراخوان بورس تحصیل خارج که  از ایران ثبت‌نام کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹