خانه / اخبار / آیا امکان تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور وجود دارد؟

آیا امکان تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور وجود دارد؟

آیا امکان تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور وجود دارد؟

آیا امکان تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور وجود دارد؟ در این نوشته قصد داریم به بررسی شرایط تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور بپردازیم.

رشته مامایی از جمله رشته های زیر مجموعه گروه علوم پزشکی می باشد که امکان ثبت نام بدون کنکور در آن برخلاف رشته های پزشکی،دندان پزشکی و داروسازی برقرار است.البته این ثبت نام بدون کنکور مشروط به برقراری شرایط خاص است.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمه دوم

شرایط تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور در دانشگاه های علوم پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی فقط در مقطع کاردانی رشته مامایی به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می کند و در مقطع کارشناسی پذیرش بدون کنکور امکان پذیر نیست.

۱٫بومی بودن

داوطلبان نظام جدید باید یکی از ۳سال محل گرفتن مدرک تحصیلی خود را در آن منطقه گذرانده باشند.این ۳ سال شامل ۲سال آخر دبیرستان و پیش دانشگاهی است.داوطلبان نظام قدیم نیز باید یکی از ۳ سال دبیرستان و یا هنرستان را در محل مورد نظر گذرانده باشند و مدرک مورد نظر را ارائه دهند.

۲٫دانش آموختگان مقطع کاردانی ،کارشناسی پیوسته،کارشناسی ناپیوسته،کارشناسی ارشد،دکتری عمومی ،دکتری حرفه ای و تخصصی امکان ثبت نام در این مقطع را ندارند ولی در صورتی که شهریه دوره مورد نظر را پرداخت کنند می توانند شرکت کنند.

به دلیل اینکه رشته های علوم پزشکی به صورت نیمه متمرکز است پذیرش و ثبت نام داوطلبان طبق سوابق تحصیلی و انجام دادن مصاحبه صورت می گیرد.متقاضیان برای پذیرش و ثبت نام بایستی آمادگی لازم برای مصاحبه را کسب کنند.

البته پذیرش در دانشگاه مشروط به ارائه تعهد خدمت به دانشگاه است.خدمت بعد از فارغ التحصیلی به مدت ۳ برابر مدت دوره آموزش و تحصیل می باشد.البته این قانون شامل کسانی که شهریه مورد نظر را پرداخت کرده اند نمی باشد.

ثبت نام در این رشته با محدودیت سنی مواجه است.این محدودیت برای خانم ها ۲۵ سال تمام و برای آقایان ۲۷ سال تمام البته با درنظر گرفتن ۲ سال خدمت سربازی می باشد.داوطلبان بعد از پایان دوره خدمت خود می توانند اقدام به ادامه تحصیل کنند.

و شرط آخر این است که متقاضی دارای نقص عضو نباشد و سلامت روحی و روانی او تایید شود.

شرایط تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

آیا امکان تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور وجود دارد؟ متقاضیانی که قصد دارند به صورت بدون رشته مامایی در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کنند باید با داشتن مدارک مورد نیاز به مرکز استعداد درخشان دانشگاه خود مراجعه کنند.

زمان این کار حداکثر ۱ماه پیش از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشد که توسط سازمان سنجش اعلام می شود.نتایج مقطع کارشناسی ارشد رشته مامایی بدون کنکور همزمان با نتایج کنکور کارشناسی ارشد پزشکی وزارت بهداشت اعلام می شود.

شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مامایی بدون کنکور به شرح زیر می باشد:

کسب رتبه ممتاز در بین دانشجویان هم ورودی در دانشگاه در پایان هرسال تحصیلی مشروط به کسب معدل ۱۸۰۵برای مقطع کاردانی،کسب معدل ۱۸ برای مقطع کارشناسی و کسب معدل ۱۷ به بالا برای مقاطع بالاتر

دانشجویانی که بعنوان پژوهشگر برجسته مورد تایید شورای پژوهشی دانشگاه باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹