خانه / مقالات / ازمون بورسیه امریکا

ازمون بورسیه امریکا

ازمون بورسیه امریکا

ازمون بورسیه امریکا گرفتن بورسیه ادامه تحصیلی یکی از موضوعاتی است که داوطلبان و کسانی که واجب شرایط ادامه تحصیل در کشور های خارجی تمایل متعددی به آن دارند. مؤسسات غیر قانونی متعددی به بهانه گرفتن ازمون بورسیه ادامه تحصیلی در آمریکا برای داوطلبان و کسانی که واجب شرایط سفر به این کشور پول های کلانی را از موکلان دریافت می کنند. به همین دلیل بهتر است کسانی که داوطلبان و کسانی اخذ پذیرش و بورسیه که واجب شرایط عزیز اطلاعات درستی را در زمینه بورسیه ادامه تحصیلی در آمریکا از سایت ها و منابع معتبر کسب کنند.شاید بتوان گفت اکثریت کسانی گاهی اوقات که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا را دارند به دنبال گرفتن بورسیه ادامه تحصیلی در آمریکا نیز هستند. ما در این مقاله سعی داریم کسانی که را با انواع بورسیه ادامه تحصیلی در آمریکا و شرایط گرفتن آن آشنا کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران گروه مالیم تماس حاصل فرمایید.

ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا یکی از راه های گذراندن پروسه گرفتن مهاجرت و یا اقامت pr و یا دائم در این کشور است و گرفتن بورسیه ادامه تحصیلی در آمریکا این را دشوار را برای متقاضیان آسانتر می کند و کسانی که می توانند با هزینه کمتری به مهاجرت و یا اقامت آمریکا دست یابند.

شهریه های دانشگاه های آمریکایی بستگی به نوع دانشگاه ۵ تا ۳۰ هزار دلار در سال است که البته تجربه ثابت کرده با پذیرش از دانشگاه های با رنکینگ بالاتر و شهریه بیشتر شانس متقاضی و یا دانشجو برای دریافت ویزای آمریکا بیشتر است.برای موفقیت در پروسه گرفتن بورسیه کسانی که عزیزان نیاز دارید از راه یکی از نمایندگان دانشگاه مورد نظر در آمریکا ظرفیتی را در international office برای خود رزرو نمائید که اینکار از راه وکیل کسانی که و نماینده دانشگاه مورد نظر انجام می شود.برای دریافت بورسیه لازم است معدل متقاضی و یا دانشجو در تمام مقاطع ادامه تحصیلی قابل قبول و ممتاز باشد.همچنین مقالات بین المللی و اختراعات نمونه فرد متقاضی برای موفقیت در این امر حائز اهمیت است. به همین دلیل انگیزه نامه نیز یکی از مهمترین اجزای این پذیرش محسوب می شود که کسانی که را به admission group  معرفی می کند.توصیه میکنیم کسانی که متقاضی عزیز حتمأ یک توصیه نامه نیز به این مدارک مورد نیاز اضافه کنید که این توصیه نامه میبایست از جانب استادی باشد که از کسانی که شناخت بالایی دارد و در زمینه رشته درخواستی کسانی که فعالیت دارد. مطمئنأ ادامه تحصیل فرزندان کسانی که در مراکز آموزشی آمریکا میتواند جلوه های فوق العاده ای همانند فعالیت در مشاغل منحصر به فرد و مهاجرت و یا اقامت pr و یا دائم در این قاره بی نظیر را به همراه داشته باشد.

حال بورسیه ها و کمک هزینه های ادامه تحصیلی در مقاطع مختلف ادامه تحصیلی در آمریکا را بررسی میکنیم.

شرایط گرفتن بورسیه امریکا

بورسیه ادامه تحصیلی در آمریکا در واقع کمک هزینه مالی است که بر اساس نحوه عملکرد ادامه تحصیلی متقاضی و یا دانشجو به وی اعطا می شود و تنها متقاضیان برجسته با رزومه قابل قبول میتوانند همراه با پذیرش از دانشگاه این بورسیه را دریافت کنند. نوعی از بورسیه فقط به هزینه های ادامه تحصیلی انحصار می یابد و هزینه های زندگی متقاضی و یا دانشجو را در بر نمی گیرد. بورسیه استانی ادامه تحصیلی تمامی هزینه های زندگی متقاضی و یا دانشجو را نیز پوشش می دهد. البته در رابطه با بورسیه نوع اول در آمریکا در اکثر موارد لازم نیست متقاضی و یا دانشجو برای دریافت کمک هزینه مالی برای دانشگاه کار کند. بورسیه ادامه تحصیلی از سوی دانشگاه ، دولت فدرال یا سازمان های خیریه به متقاضی و یا دانشجو اعطا می شود. بیشتر دانشگاه ها دارای بخش بورس و کمک هزینه ادامه تحصیلی است.

بورسیه های دوره لیسانس امریکا

در این مقطع متقاضیان می توانند با توجه به نمره بالای مدرک دیپلم و نمرات ممتاز دروس دانشگاه اقدام به گرفتن بورسیه نمایند.همچنین در هنگام گرفتن پذیرش دانشگاه مدرک زبان با نمره کافی مؤثر در دادن بورسیه است . دانشگاه های آمریکا این شرایط را برای داشجویان دوره لیسانس فراهم کرده که بتوانند با تکمیل فرم درخواست بورسیه برای گرفتن بورسیه ادامه تحصیلی اقدام نمایند این بورسیه ادامه تحصیلی در ابتدا می تواند به میزان ۵ تا ۱۰ هزار دلار در سال باشد.

بورسیه ادامه تحصیلات تکمیلی امریکا

بورسیه ادامه تحصیلات تکمیلی در آمریکا انواع مختلفی دارد.معمولا برای دریافت بورس نمره GRE و نمره مدرک لیسانس متقاضی و یا دانشجو بررسی می شود. نوعی از این بورسیه زمانی اعطا می شود که متقاضی و یا دانشجو به عنوان research assistant مشغول به کار پژوهشی و تحقیقاتی نزد استاد راهنمای خود شود. ۷۰% متقاضیان PHD و ۳۰% متقاضیان master موفق به دریافت این بورسیه می شوند.RA در واقع پروژه های تحقیقاتی در رشته های فنی و مهندسی را انجام می دهد.

حالت دیگر به شرایطی انحصار دارد که متقاضی و یا دانشجو به عنوان teaching assistant دستیاری استاد راهنما را به عهده دارد. وظیفه TA معمولا نمره دادن  ، کمک به متقاضیان و اداره جلسات می باشد . این بورسیه هزینه های زندگی متقاضی و یا دانشجو را نیز پوشش می دهد. متقاضیان در مقاطع ادامه تحصیلات تکمیلی در آمریکا کمتر از ۲۰ساعت در هفته اجازه کار دارند که در اکثر موارد درآمد این کاره پاره وقت حتی بخشی از هزینه های ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا را نیز تأمین نمی کند و شاید بتواند کمک هزینه ای برای تأمین هزینه های زندگی متقاضی و یا دانشجو در آمریکا باشد.

البته این نکته را نباید از یاد برد که ادامه تحصیل کسانی که در کالج های با رنکینگ بالا کمک بسیار متعددی در رسیدن به بورسیه ادامه تحصیلی در آمریکا دارد.به این دلیل که متقاضیان پس از اتمام ادامه تحصیل در این کالج ها از ابتدای ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا میتوانند برای گرفتن بورسیه اقدام کنند.

همچنین متقاضیان با شروع ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا پس از گذراندن ۲ ترم نیز می توانند تقاضای بورسیه ادامه تحصیلی نمایند که البته باز هم تأکید می شود که نحوه عملکرد متقاضی و یا دانشجو و رشته ادامه تحصیلی وی در دادن این بورسیه اهمیت متعددی دارد.

میزان بورسیه دریافتی امریکا در سال چگونه است

دانشگاه های مختلف متفاوت است. از جمله مهمترین دلایل عدم موفقیت متقاضیان خارجی برای گرفتن بورسیه ادامه تحصیلی در آمریکا تمایل دولت آمریکا به دادن این بورسیه به متقاضیان داخلی است. میزان هزینه آموزشی در امریکا یک متقاضی و یا دانشجوی خارجی بسیار بیشتر از یک متقاضی و یا دانشجوی آمریکایی است. همچنین بودجه ای که دولت به دانشگاه انحصار می دهد به میزان متقاضیان داخلی (آمریکایی) است. در سال های اخیر دانشگاه های آمریکا و کانادا تمایلی به جذب متقاضیان با دادن بورسیه ندارد مگر اینکه فعالیت های علمی و تحقیقاتی متقاضی و یا دانشجو بازدهی لازم را داشته باشد.

نکته قابل توجه این است که لازم نیست داوطلبان و کسانی که واجب شرایط ادامه تحصیل در آمریکا برای گرفتن بورسیه هزینه ای پرداخت کنند و این کار بدون هزینه می باشد. متأسفانه وکلا و موسسات نامعتبر بسیاری به بهانه گرفتن بورسیه ادامه تحصیلی در آمریکا هزینه متعددی از موکلان دریافت میکنند بنابراین کسانی که عزیزان با دریافت اطلاعات معتبر در خصوص بورسیه ادامه تحصیلی در آمریکا میتوانید از این حیله ها در امان باشید.

بورسیه استرالیا

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران گروه مالیم تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹