خانه / سراسری / استرس کنکور سراسری

استرس کنکور سراسری

استرس کنکور سراسری

استرس کنکور سراسری چیست؟

راهکارهای کاهش استرس کنکور سراسری کدام است؟

استرس کنکور سراسری چه پیامدهایی برای داوطلبین دارد؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد مشاوره استرس کنکور بیان کردیم. در این نوشته سعی داریم به بررسی استرس کنکور سراسری بپردازیم.

استرس کنکور سراسری
استرس کنکور سراسری

موفقیت در کنکور سراسری هدف بسیاری از دانش آموزان ،داوطلبان و خانواده های آن ها محسوب می شود.فرد در طول زمان آماده سازی برای کنکور با هدف کسب بهترین نتیجه و رتبه درس می خواند و مطالعه می کند.در نتیجه داشتن استرس امری طبیعی است.

نتایج استرس کنکور سراسری

کسانی در کنکور سراسری بهترین نتیجه را کسب می کنند که بتوانند این استرس و فشار را مدیریت کنند.اگر این استرس کنترل نشود عوارض جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.موارد بسیاری دیده شده که به دلیل عدم کنترل و مهار استرس،علی رغم مطالعه زیاد و پیشرفت تحصیلی فرد نتوانست رتبه خوبی را در کنکور سراسری به دست آورد.

البته این موضوع فقط مختص به کنکور نمی شود و در امتحانات مدرسه نیز وضع به همین شکل است.دانش آموز علی رغم مطالعه زیاد و آمادگی بسیار به دلیل وجود استرس و اضطراب نمی تواند به نحو احسن در جلسه امتحان شرکت کند.

از دلایل دیگر ایجاد استرس و اضطراب در داوطلب کنکور،ترسیدن از عدم موفقیت و کسب نتیجه مطلوب در کنکور است.البته این تنش چند روز پیش از زمان جلسه کنکور به فرد وارد می شود.والدین در ایجاد این نوع استرس تاثیر مستقیم دارند.زمانی که فرزند را با سایرین مقایسه می کنند،از فرزند توقعی بیش از حد توانش دارند،مدام حرف هایی از قبیل اینکه تو باید بهترین رتبه کنکور را به دست آوری ،در فرزند فشار روانی وارد می شود و کسب نتیجه مطلوب را سخت می کند.

در این بین مواردی وجود دارد که به دلیل استرس و اضطراب والدین فرزند نمی تواند رتبه خوب در کنکور سراسری کسب کند.زمانی که به دلیل چشم و هم چشمی فرزند بعد از مدرسه وارد کلاس های مختلف کنکوری می شود و بعد از پایان این کلاس ها حدود ۲یا ۳ ساعت زمان برای مطالعه دارد در حالی که بسیار خسته است چه طور امکان دارد که بتواند نتیجه مطلوب را در کنکور سراسری کسب کند؟

برای کسب راهکاری لازم در جهت کاهش استرس کنکور با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای و کاردانش ۹۷

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای و کاردانش ۹۷

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای و کاردانش ۹۷ زمان ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 برای دریافت مشاوره تحصیلی با شماره :

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

داخلی ۱۵۰

تماس فقط از طریق تلفن ثابت – بدون پیش شماره و کد