خانه / اعلام نتایج / اعتراض به رتبه کنکور سراسری

اعتراض به رتبه کنکور سراسری

اعتراض به رتبه کنکور سراسری

اعتراض به رتبه کنکور سراسری و اعتراض نسبت به نتیجه کنکور بعد از مشخص شدن نتایج کنکور وهمچنین اعلام نتایج انتخاب رشته صورت میگیرد. قضیه قبولی در دانشگاه وتحصیل در رشته مورد علاقه وخوب یکی از مهم ترین اتفاق در دوره جوانی محسوب میشود که این دوره را بطور کل تحت تاثیر قرار میدهد.

همه ساله با عده ای از دانشجویان روبه رو هستیم که نسبت به رتبه اعلام شده خود توسط سازمان سنجش اعتراض دارند وبر این عقیده اند که بعضی از پارامترها نظیر خانواده شهدا یا معدل دوران دبیرستان وارد نشده است یا اصلا نسبت به تصحیح امتحان کنکور اعتراض دارند.

برای دیدن نتایج انتخاب رشته کلیک کنید.

این افراد غالبا روش اعتراض را نمیدانند وهمان مرحله اول از بیان قانونی اعتراض خود منصرف میشوند.بعضی دیگر روش مراجعه حضوری را انتخاب میکنند بشکل حضوری به سازمان سنجش میروند ولی غافل از اینکه این روش اصلا موثر وکارآمد نیست.

چند سالی است که سازمان سنجش برای معترضان به نتایج کنکور راه حلی پیدا کرده است که در عین راحتی وسادگی ،بسیار کاربردی است.پایه واساس این روش اینترنت است یعنی معترضان بصورت اینترنتی اعتراض خود را اعلام کنند تا کمتر از ۱روز نتیجه آن اعلام گردد.

 

اعتراض به رتبه کنکور سراسری ۹۶

البته باید خاطرنشان کنیم که ادله شما برای پیگیری اعتراضتان توسط سازمان سنجش بسیار مهم است.دلایل شما به طور کلی باید در یکی از دسته های زیر قرار گیرد:

مشکل در حساب درصد دروس

اشکال در قرارگیری پاسخنامه

اعمال نکردن سهمیه فرد

اشکال در ثبت سوابق تحصیلی در ثبت نام

عموما اغلب دانشجویان بعد از ترک حوزه امتحانی و گرفتن پاسخنامه کنکور مشغول ارزیابی آن میشوند وبعد از چند روز که تصویر پاسخنامه آن ها توسط سازمان سنجش ارائه شد درصد دروس خود را محاسبه میکنند.بعد از اعلام درصدها توسط سازمان سنجش اگر اختلافی بین این دومقدار مشاهده شد میتوانند اعتراض خود را اعلام کنند.

احتمال بوجود آمدن اشکال طبقه دوم تقریبا نزدیک به صفر است.

نحوه اعتراض به سازمان سنجش

اعتراض طبقه سوم بسیار رایج شده است.زیرا در چند سال اخیر بجز سهمیه منطقه جنگی سایر موارد به سختی به فرد تعلق میگیرد وخود دانشجو از این قضیه آگاهی ندارد.چون این مورد بسیار در نتیجه کنکور تاثیر دارد دانشجویان بایستی در این زمینه با جدیت اعتراض خود را پیگیری کنند.

مورد چهارم یعنی سوابق تحصیلی روی نتیجه کنکور موثر است واگر دانشجویی نسبت به اعمال آن شک دارد حتما باید پیگیری های لازم را انجام دهد.

ثبت اعتراض بسیار راحت است  و بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته بدین گونه که شما ابتدا وارد سایت میشوید .در سمت چپ قسمت ورود به سیستم پاسخگویی قرار دارد که باید وارد آن شوید.

اگر بازدید اول است باید ثبت نام کنید واگر برای چندمین بار است تنها با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود میتوان وارد سایت شد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اعتراض به نتایج با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹