خانه / اعلام نتایج / اعتراض به نتایج کنکور سراسری سال ۹۶

اعتراض به نتایج کنکور سراسری سال ۹۶

اعتراض به نتایج کنکور سراسری سال ۹۶

اعتراض به نتایج کنکور سراسری سال ۹۶ امتحان کنکور سراسری یکی از مهم ترین رویدادهای زندگی در مقطع سنی جوانی است.رویدادی که اغلب با چالش هایی همراه است.

برای ثبت اعتراض به رتبه کنکور سراسری کلیک کنید.
سازمان سنجش نیز ازاهمیت این موضوع مطلع است.معمولا عده ای از داوطلبان پس از مشخص شدن نتیجه،نسبت به آن اعتراض دارند.این حق طبیعی هر فرد است که نسبت به نتیجه یکی از مهم ترین اتفاقات زندگی که آینده را تحت الشعاع قرار میدهد حساس باشد وبرای بهبود آن از تمام ظرفیت ها استفاده کند.

برای اعتراض به نتایج کنکور کلیک کنید.
سازمان سنجش نیز بخوبی از وضعیت را درک میکند وبرای آینده تحصیلی داوطلبان برنامه هایی منظم تدوین کرده است.بعد از اعلام نتایج کنکور سازمان سنجش زمانی را اعلام میکند که داوطلبان بتوانند در این فرصت اعتراض خود را اعلام کنند.

برای مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۶ کلیک کنید.
حال این سوال مطرح میشود که در چه صورت اعتراض ها قبول قبول است؟ابتدا باید یادآور شویم که درصورت داشتن دلایل محکم میتوانید برای اعتراض نسبت به نتایج کنکور سراسری ۹۶ اقدام کنید.

در صورتی که دلایل اعتراض ما منطقی ومحکم نباشد باید نسبت به اعتراض خودمان بسیار پیگیر باشیم.این استمرار در پیگیری به معنای نتیجه گرفتن قطعی نیست یعنی ممکن است به نتیجه هم نرسید ولی بعنوان فرصت آخر باید تمام تلاش خود را بکنیم.

اعلام نتایج کنکور سراسری

ابتدا برای ثبت اعتراض باید با فاکتورهای یک اعتراض منطقی آشنا شویم یعنی باید ابتدا بفهمیم چه اعتراض هایی از نظر سازمان سنجش منطقی است ونسبت به آن پیگیری لازم را انجام میدهد.
مورد اول اعتراض نسبت درصد های اعلامی توسط سازمان سنجش است.

بعد از اعلام نتیجه کنکور اگر نسبت به درصدهای کسب شده در درس ها اعتراض دارید وفکر میکنید که با درصدهای واقعی شما اختلاف دارد میتوانید اعتراض خود را ثبت کنید.
بدست آوردن درصد اولیه از طریق پاسخنامه های کلیدی که توسط سازمان سنجش بعد از امتحان ارائه میگردد،انجام میگیرد.
مورد دوم اعتراض مربوط به قسمت سهمیه میشود.

بعد از اعلام نتایج ،داوطلبانی که فکر میکنند حق سهمیه یا سایر امتیازات آن ها در کارنامه ورتبه اعلامی از طرف سازمان سنجش اعمال نشده است میتوانند با اعتراض نسبت به این مسئله پیگیری لازم را انجام دهند.
برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹