خانه / اعلام نتایج / اعلام نتایج انتخاب رشته

اعلام نتایج انتخاب رشته

اعلام نتایج انتخاب رشته

اعلام نتایج کنکور سراسری شامل ۲مرحله است.ابتدا اعلام نتایج اولیه که مشخص کننده رتبه کسب شده توسط دانشجو است واعلام نتایج ثانویه که نشان دهنده قبولی یا عدم قبولی دانشجو میباشد.

اعلام نتیجه اولیه هر ساله در نیمه دوم مردادماه صورت میگیرد وبه داوطلبان متقاضی دانشگاه سراسری یک هفته فرصت داده میشود تا به انتخاب رشته کنکور سراسری بپردازند.

انتخاب رشته  پروسه پرفشاری است واهمیت آن به مراتب از امتحان کنکور بالاتر است بهمین خاطر دانشجویان بایستی دقت کافی را ضمیمه کارشان کنند.

برای انتخاب رشته سازمان سنجش دفترچه انتخاب رشته منتشر میکند که دانشجویان پس از مطالعه وبررسی آن میتوانند اولویت های انتخاب رشته خود را در آن وارد کنند.

نتایج کنکور سراسری ۹۶

متقاضیان برای برای تمامیه گروه ها باید دفترچه جداگانه تهیه کنند وآن را پر کنند.اطلاعات لازم نظیر اسامی رشته ها،کد رشته و…برای نوشتن اولویت ها در آن آمده است.

زمان اعلام نتیجه ثانویه حدود اواسط شهریور میباشد وبین نتایج انتخاب رشته آن حدود یک ماه زمان میبرد.این فاصله زمانی بسیار نفس گیر وپرفشار است ودانشجویان اغلب فشار روانی بالایی را تحمل میکنند.زیرا نتیجه چندین سال زحمت آن ها مشخص میشود مهمترین اتفاق زندگی آن ها در دوره جوانی رخ میدهد.

بعضی از دانشجویان با عضویت در کانل های اطلاع رسانی موسسات آموزشی ومشاوره ای از تازه ترین اخبار کنکور سراسری مطلع میشوند ویا از زمان دقیق اعلام نتایج آگاه میشوند.

اعلام نتایج نهایی کنکور ۹۶

با مشخص شدن نتایج انتخاب رشته آن دسته از متقاضیان که قبول شدند باید بصورت حضوری در دانشگاه مورد نظر اقدام به ثبت نام کنند وآن دسته از افراد که موفق به قبولی نشدند میتوانند در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ویا تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند دوباره برای قبولی در دانشگاه تلاش کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اعتراض به رتبه کنکور سراسری کلیک کنید و یا با کارشناسان مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

دانشجویانی که حتی از قبولی خود راضی نیستند میتوانند مجددا در تکمیل ظرفیت شرکت کنند ودر صورت قبولی در درشته مورد علاقه اقدام به تعویض دانشگاه و رشته خود بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹