خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته براساس رتبه

انتخاب رشته براساس رتبه

انتخاب رشته براساس رتبه

انتخاب رشته براساس رتبه به چه صورتی انجام می شود؟

شرایط انتخاب رشته براساس رتبه چیست؟

برای انجام انتخاب رشته براساس رتبه دقیق داشتن چه اطلاعاتی لازم است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد شهریه شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ارائه دادیم. در این نوشته قصد داریم به بررسی انتخاب رشته براساس رتبه بپردازیم.

انتخاب رشته براساس رتبه
انتخاب رشته براساس رتبه

انتخاب رشته یکی از مهم ترین اقدامات پیش از ورود به دانشگاه است.زیرا نتیجه چند سال تلاش و فعالیت خود را در زمینه تحصیلی به دست می آورید.به همین خاطر باید به نحو درست و دقیق انجام شود.

لازمه انجام یک انتخاب رشته درست ،کسب اطلاعات دقیق و درست از رتبه و نتایج سال قبل در رشته و دانشگاه مورد نظر است.مثلا اگر شما خواهان قبولی در رشته پزشکی یک دانشگاه خاص هستید باید رتبه و تراز آخرین نفرات قبولی سال قبل در همین رشته را به دست آورید.زیرا شما نیز با کسب رتبه ای در حدود همان رتبه می توانید در رشته پزشکی در همان دانشگاه قبول شوید.

به منظور دست یابی شما به آخرین رتبه های قبول شده در رشته و دانشگاه خاص کارشناسان مالیم در تلاش اند در هر نوشته به طور مستقل به بررسی یکی از رشته ها در دانشگاه خاص بپردازند.

انتخاب رشته براساس رتبه رشته پزشکی

در این نوشته می خواهیم به بررسی رتبه های قبولی رشته های پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد بپردازیم.

آخرین فرد قبولی در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در منطقه ۱ توانست رتبه ۴۶۳ را به دست آورد.رتبه کشوری این فرد ۱۴۸۳ بوده است.البته نفر آخر که توانست مجوز ورود به این رشته را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد را به دست آورد با احتساب سهمیه بومی گزینی خرسان رضوی توانست رتبه ۱۴۹۶ را به دست آورد.البته رتبه کشوری این فرد ۵۱۶۹ بوده است.

آخرین فرد قبولی منطقه ۲ با کسب رتبه سهمیه ۹۶۶۷ توانست در نیم سال دوم تحصیلی در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قبول شود.رتبه کشوری این ۲۴۰۳۵ بوده است.

در منطقه ۳ بدون احتساب سهمیه بومی گزینی خراسان رضوی ،آخرین فرد قبول شده توانست رتبه ۲۰۰ را کسب نماید.رتبه کشوری وی ۱۵۶۶ بوده است.

آخرین فرد قبول شده در منطقه ۳ با احتساب سهمیه بومی گزینی مناطق محروم توانست رتبه ۸۰۲ را کسب نماید.البته رتبه کشوری ۵۵۲۴ بوده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹