خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ به چه صورت انجام می شود؟

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ چه موقع است؟

اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ چه زمانی است؟

با توجه به اینکه امتحان ورودی یا کنکور دانشگاه آزاد و سراسری ادغام شده است ولی انتخاب رشته هر کدام به صورت مجزا انجام می شود.در زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۲ کارنامه برای شما صادر می شود که یکی مربط به رتبه شما در انتخاب رشته دانشگاه سراسری و دیگری مربوط به رتبه شما برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد.

اما در رشته های گروه پزشکی نظیر پزشکی،داروسازی دندانپزشکی که به صورت بدون کنکور در دانشگاه آزاد ارائه نمی شوند مگر با شرایط خاص و اختصاصی سایر رشته های فنی و مهندسی پر طرفدار در ثبت نام دانشگاه ازاد بدون کنکور ارائه می شوند لذا انتخاب رشته دانشگاه ازاد ۹۷ از اهمیت و حساس بالایی برخوردار است.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمه دوم

به شما توصیه می کنیم اگر به نکات مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد آشنایی ندارید حتما توسط یک مشاور این انتخاب رشته را انجام دهید.مالیم گروه با برخورداری از متخصصان و مشاوران مجرب آماده ارائه خدمات مورد نیاز شما متقاضیان عزیز می باشد.

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷ مهم ترین موضوع انتخاب رشته ۹۷ می باشد.زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مرداد ماه می باشد.داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده اند می بایست بعد از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام کنند.

نکات مهم قبل از انتخاب رشته آگاهی لازم در باره ظرفیت رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد و تراز قبولی برای رشته های مختلف دانشگاه آزاد است که به دنبال آن می توانید یک انتخاب آگاهانه و مطمئن داشته باشید.برای آگاهی از ظرفیت رشته ها و تراز قبولی دانشگاه آزاد،میزان شهریه دانشگاه آزاد با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

مشاهده نتایج و کارنامه قبولی از طریق مراجعه به سایت دانشگاه آزاد انجام می گیرد.متقاضیانی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کردند در نیمه دوم شهریور ماه باید با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد کارنامه خود را مشاهده کنند.در صورت قبولی باید در زمان مقرر به واحد مربوطه مراجعه کنند تا ثبت نام حضوری و نهایی خود را انجام دهند.باید این نکته را بدانید در صورت شرکت در کنکور سراسری و عدم قبولی در انتخاب رشته می توانید در زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیز شرکت کنید.

برای دریافت اطلاعات دقیق در این مورد با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

تاثیر سهمیه مناطق و بومی گزینی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۴ سهمیه تاثیر به سزایی دارد.این سهمیه ها به شرح زیر است:

سهمیه عادی

سهمیه ایثارگران

سهمیه بسیج فعال

سهمیه خانواده شهدا

در انتخاب رشته کنکور سراسری سهمیه مناطق تاثیر به سزایی دارد.دانش آموزان طبق میزان دسترسی به امکانات آموزشی در یکی از مناطق سه گانه قرار می گیرند ولی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد همه متقاضیان در سهمیه عادی قرار می گیرند.تراز داوطلبان مهم ترین معیار در انتخاب رشته محسوب می شود.

از جمله مفاهیمی که در انتخاب رشته کنکور سراسری وجود دارد ولی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد مطرح نیست بحث بومی گزینی است.در انتخاب رشته دانشگاه آزاد همه متقاضیان از اولویت یکسان برخوردارند.بنابراین سهمیه بومی در قبولی دانشگاه آزاد کاملا بی تاثیر است.

تاثیر سهمیه ایثارگران و بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

نحوه استفاده از سهمیه ایثارگران و بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد به این صورت است که تراز کسب شده شما در کنکور باید ۷۰ درصد تراز آخرین نفر پذیرفته شده در کد رشته محل مورد نظر کسب کنید تا در صورت ظرفیت پذیرش بتوانید در رشته مورد نظر قبول شوید.

برای کسب اطلاعات دقیق در مورد سهمیه ایثارگران با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

سهمیه بسیج فعال نوع دیگری از سهمیه است که در صورت برقراری شرایط می توانید از آن استفاده کنید.اگر متقاضی رشته های پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی هستید باید تراز کسب شده شما ۹۵ درصد تراز آخرین نفر قبولی در کدرشته مورد نظر باشد تا بتوانید از این سهمیه استفاده کنید.برای قبولی در سایر کدرشته ها باید تراز قبولی کسب شده شما ۹۰ درصد تراز قبولی اخرین فرد پذیرش شده در رشته مورد نظر باشد.

برای کسب اطلاعات دقیق در مورد نحوه استفاده از سهمیه بسیج فعال می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

طریقه صحیح انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد به هر داوطلب ۲۰ فرصت برای انتخاب داده می شود.به دلیل کم بودن فرصت های انتخاب حساسیت ویژه ای در این بحث به وجود آمده است.باید رشته هایی را انتخاب کنید تا علاوه بر علاقه مندی به آن ها احتمال قبولی شما در آن رشته ها نیز زیاد باشد.

به شما توصیه می کنیم قبل از انتخاب رشته،رتبه و تراز خود را با نفرات پذیرفته شده در کدرشته مورد نظر مقایسه کنید تا بدین ترتیب احتمال قبولی شما مشخص شود.برای انتخاب رشته درست و صحیح با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

انتخاب رشته مجازی

حال به بررسی چند نکته حول ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد می پردازیم:

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و سراسری به شکل مشترک انجام می شود و برای ثبت نام در کنکور سراسری دانشگاه آزاد نیاز به پرداخت هزینه جداگانه ندارید.

کسانی که حتی در جلسه کنکور شرکت نکرده اند مجاز به انتخاب کد رشته های بدون آزمون دانشگاه ازاد هستند ولی برای انتخاب رشته های با آزمون شرکت در جلسه کنکور الزامی می باشد.

امکان استفاده همزمان از دو سهمیه به صورت همزمان وجود ندارد و اگر شما دارای دو سهمیه از سهمیه های قابل قبول دانشگاه آزاد هستید تنها می توانید از یک سهمیه استفاده کنید.

هیچ گونه اولویت قبولی در ترتیب کدرشته های انتخابی شما وجود ندارد لذا تمام انتخاب های خود را براساس میزان علاقه مندی انجام دهید.

داوطلبان محترم برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تمامی رشته های موجود در هر پنج گروه آزمایشی و همچنین ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون کنکور در واحد علوم تحقیقات تهران می توانند با مشاوران متخصص و مجرب مالیم گروه با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۵۲۴۳   از طریق تلفن ثابت منزل بدون نیاز به کد گیری تماس گرفته و از راهنمایی های مشاوران مرکز مالیم گروه بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹