خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته دانشگاه ازاد

انتخاب رشته دانشگاه ازاد

انتخاب رشته دانشگاه ازاد

انتخاب رشته دانشگاه ازاد انتخاب رشته  در آینده هر شخصی که میخواهد با تحصیل به اهداف زندگی خود برسد یک گام مهم و بزرگ و ضروری است و ما این کار را در گروه مشاوره مالیم برای شما اسان میکنیم.

برای دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد کلیک کنید.

پس از گذراندان  رشته های انسانی ،تجربی ،ریاضی و یا رشته های فنی که در دوران متوسطه تحصیل میشود،دانش آموزان نسبت به رشته مربوطه خود باید در آزمون کنکور شرکت کنند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمه دوم

پس از قبولی در ازمون کنکور داوطلب نسبت به رتبه و امتیاز خود در این آزمون ، باید رشته ی مورد علاقه و رشته ای که به رتبه ی آن نزدیک است و امتیاز ورود به دانشگاه و شهری که مجاز شده است را در لیست انتخاب رشته به ترتیب رتبه درج کند.

در انتخاب رشته هر چه امتیاز و رتبه کنکور داوطلب پایین تر باشد مجاز به ورود در رشته های خوب در شهر ها و دانشگاههای مورد علاقه خود می باشد.

اما، این روش از تحصیل که بصورت یک عادت و تقلید از دیگران و نا آگاه بودن از تحصیل درست در جامعه فرا گیر شده است و داوطلب  تنها ادامه تحصیل را در گرفتن رتبه خوب و ورود در در شته هایی مانند پزشکی و ازین قبیل رشته ها می بیند و درتمام زمانی که قبل کنکور و انتخاب رشته دارد  مانند دیگران به نتیجه و رتبه بالا کنکور فکر می کنند و این از نظر مشاورین انخاب رشته مالیم گروه کاملا یک کار اشتباه است.

داوطلب قبل از اتخاب رشته باید استعدادهای درونی خود،موقعیت تحصیلی خود و علاقه درونی خود را ببیند و استعدادهای خود را شناسایی کند و نسبت به آن رشته ی تحصیلی خود را انتخاب کند.

برای مشاهده تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد کلیک کنید.

انتخاب رشته دانشگاه ازاد ۹۷

چون پس از قبولی در دانشگاه آمار نشان داده که اکثریت از انتخاب رشته و تحصیل در آن رشته رضایت ندارند و چون برگشت به رشته مورد علاقه زمان زیادی از آن ها میگیرد،به اجبار برای گرفتن مدرک  ادامه می دهند و معمولا از علم کامل آن رشته اطلاعات زیلدی به دست نمی آورند.

برای ارزیابی  از ادامه تحصیل  خود باید این سوال را از خودتان  بپرسید که هدف من از از تحصیل چیست؟استعداد های من در چیست؟شما برای انتخاب رشته و ادامه کار با علاقه و استعدادی که دارید تصمیم گیری کنید هدف زندگیتان را با استعدادها ی خود به دست بیاورید و برای این کار شما کافی است با مشاورین متخصص گروه مالیم تماس حاصل فرمایید.

برای بست اوردن و محاسبه شهریه دانشگاه ازاد 

انتخاب رشته دانشگاه ازاد ۹۷

بعد از ارزیابی استعداد ها و علاقه درونی باید فکر کنید، به رشته تحصیلی ،به موقیت اجتماعی آن رشته به موقیت  اجتماعی خودتون و به توانایی های خودتون.

بعد گذراندن این راه ها باید نسبت به آن رشته تحقیق کنید.مثال تحقیق کنید و به این موضوع برسید که این رشته مورد نظرتان بعد از گذراندن درجات بالاتر تحصیلی ، آیا بازار کار خوبی دارد؟ایا شمارا به اهداف مورد نظرتان میرساند؟با در نظر گرفتن آن برای هدف خود در دوران تحصیلی تلاش کنید.

رتبه های زیر ۱۰۰ رشته ها در کنکور

پر ظرفدار ترین رشته های ریاضی در کنکور سال ۹۷ :

در کنکور سال ۹۶ ریاضی رتبه های زیر ۱۰۰ کشور رشته های زیر را انتخاب کردند:

 

رشته انتخابی شده

 

دانشگاه صنعتی شریف

رشته مهندسی برق ۴۰
رشته مهندسی میکانیک ۵
رشته مهندسی  کامپیوتر ۲۰
رشته مهندسی شیمی ۱
مجموع ۶۶

 

پرطرفدار ترین رشته های تجربی در کنکور سال ۹۷

در کنکور سال ۹۶ تجربی رتبه های زیر ۱۰۰ کشور رشته های زیر را انتخاب کردند:

نام رشته /  نام  دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران دانشگاه علوم پزشکی شیراز دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دانشگاه علوم پزشکی مشهد مجموع
دندان پزشکی ۳

 

۲ ۵
پزشکی ۷ ۶ ۵۷ ۵ ۴ ۷۹
مجموع ۱۰ ۸ ۵۷ ۵ ۴ ۵۴

 

پر طرفدار ترین رشته های انسانی در کنکور سال ۹۵

در کنکور سال ۹۵ انسانی  رتبه های زیر ۱۰۰رشته های زیر را انتخاب کردند

نام رشته /  نام  دانشگاه دانشگاه تهران دانشگاه شهید بهشتی تهران دانشگاه علوم قضایی تهران پردیس فاطوه الزهرا یزد پردیس نسیبه تهران دانشگاه شهید باهنر تهران مجموع
کارشناسی ارشد علو قضایی ۵ ۵
روانشناسی ۱ ۳ ۴
آموزش ابتدایی ۱ ۱ ۲
زبان و ادبیات فارسی ۱ ۱
کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق ۱ ۱
مدیریت مالی ۱ ۱
حقوق ۲۰ ۴ ۲۴
مجموع ۲۳ ۷ ۵ ۱ ۱ ۱ ۳۸

 

یک دیدگاه

  1. خیلی عالی بود برای رشته شیمی باید از چه راهکاری پیش رفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹