خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته ریاضی در کنکور سال ۹۷

انتخاب رشته ریاضی در کنکور سال ۹۷

انتخاب رشته ریاضی در کنکور سال ۹۷

انتخاب رشته ریاضی در کنکور سال ۹۷ کنکور سراسری ریاضی با توجه به آمار سال های قبل و تعداد متقاضیان شرکت کننده شانس قبولی متضایان در رشته های مهندسی مختلف زیاد شده است.چالش بعدی متقاضیان رشته ریاضی بعد از شرکت در کنکور ، انتخاب رشته می باشد. متقاضیان هر چقدر به زمان انتخاب رشته نزدیک می شود استرس بیشتری را تحمل می کنند.

موضوع اصلی برای داشتن یک  انتخاب رشته  صحیح و موفق این است که متقاضیان اهداف خود را بشناسند. به متقاضیان پیشنهاد می کنیم برای موفقیت در انتخاب رشته کنکور ریاضی در ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷  را با دقت کامل مطالعه کنند و بعد اقدام به انتخاب رشته خود کنند. سعی کردیم در این مقاله در مورد زمان انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۷ ، دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی توضیحاتی ارائه دهیم که می توانید برای آگاهی از موارد ذکر شده ادامه مطلب را دنبال کنید.

انتخاب رشته را چگونه انجام دهیم؟

ملزوم است که بدانید انتخاب رشته کنکور آزاد و سراسری از هم جدا می باشد.متقاضیان بعد از اینکه کارنامه و رتبه خود را دریافت کردند.باید برای انتخاب رشته کنکور سراسری به سایت Sanjesh.org مراجعه کنند و برای انتخاب رشته در کنکور آزاد به سایت دانشگاه آزاد اسلامی شوند.

متقاضیان باید قبل از انتخاب رشته خود در دفترچه مربوط ب رشته خود را دانلود کنند تا از ظرفیت ها و رشته های مورد نظر اطلاع پیدا کنند و سپس رشته خود را انتخاب کنند.

یکی از مهم ترین کارها در مواقع انتخاب رشته اولویت بندی آنها توسط دانشجو است.متقاضیان باید دقت داشته باشند که انتخاب رشته هایی که میکنند را ب امید شانس قبولی در آن دانشگاه انجام ندهند،پس رشته ها و دانشگاه ها که علاقمند به تحصیل در آن هستید را در اولویت خود قرا دهید.

همینطور در کنکور آزاد و سراسری بحث انتخاب رشته اهمیت زیادی دارد و باید علاوه بر علاقه در رشته ای که قصد تحصیل آنرا دارید،باید به دانشگاه محل تحصیل هم توجه کنید.هر متقاضی میتواند  ۱۵۰ کد رشته محل از شهرهای مربوطه انتخاب کرده و وارد فرم انتخاب رشته کند و کسانی ک نیاز به تغییر رشته خود داشته باشند تا پایان زمان ثبت نام حداکثر ۵ کد رشته را تغییر دهند.

زمان انتخاب رشته ریاضی کنکور ۹۷

بعد از شروع کنکور سراسری ریاضی ، انتخاب رشته  مهم ترین بخش کنکور است. لازم است اطلاع داشته باشید که زمان انتخاب رشته کنکور ۹۷ در نیمه دوم مرداد ماه خواهد بود. متقاضیان پس از اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷ در صورتی که در انتخاب رشته مجاز شده باشند باید با مراجعه به سایت اقدام به انتخاب رشته کنند.

تمدید مهلت انتخاب رشته ریاضی کنکور ۹۷

متقاضیان هر سال در زمان مشخصی که از سازمان سنجش مشخص می شود باید براساس دفترچه ثبت نام انتخاب رشته ، رشته هایی که علاقه مند به آن هستید با توجه به کارنامه قبولی انتخاب کنید. توجه داشته باشید که یک فرصت مجدد انتخاب رشته برای متقاضیان داده خواهد شد تا نسبت به  ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند و متقاضیانی که به هر دلیلی اقدام به انتخاب رشته نکرده اند می توانند کد رشته محل های خود را انتخاب کنند.

متقاضیانی که در رشته های بدون آزمون که پذیرش آنها براساس سوابق تحصیلی می باشد اگر در کنکور شرکت کرده باشند و یا شرکت نکرده باشند هم می توانند برای ثبت نام بدون آزمون ، نسبت به انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ اقدام کنند.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۷

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری در نیمه دوم شهریور ۹۷  بر روی سایت قرار خواهد گرفت خواهد بود. متقاضیانی که در این مرحله قبول شده باشند باید در مدت زمان مشخص شده با مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام حضوری به دانشگاه پذیرفته شده خود مراجعه کنند و ثبت نام نهایی خود را انجام دهند.

اما متقاضیانی که در رشته مورد نظر خود قبول نشده اند و یا به هر دلیلی از رشته فعلی خود ناراضی هستند می توانند در مهرماه در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شرکت کنند.

شماعزیزان اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب رشته ریاضی کنکور سال ۹۷ هستید می توانید از مشاوره لازم استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره تحصیلی غیر حضوری میتوانید با مشاوره تلفنی مالیم گروه تماس بگیرید.

برای ارتباط تلفنی با مشاوران خانواده می توانید از طریق تلفت ثابت با شماره مرکز تماس برقرار کنید همچنین می توانید از پکیج مشاوره ای مرکز برای تماس از طریق تلفن همراه نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹