خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته علوم انسانی کنکور سراسری ۹۷

انتخاب رشته علوم انسانی کنکور سراسری ۹۷

انتخاب رشته علوم انسانی کنکور سراسری ۹۷

انتخاب رشته علوم انسانی کنکور سراسری ۹۷ در مرحله اول باید دفترچه انتخاب رشته را از سایت Sanjesh.org تهیه و با دقت مطالعه کنید و رشته های مورد علاقه خود را انتخاب و یادداشت کنید.از آنجا که میشود ۱۵۰ رشته را انتخاب کنید پس اگر تعداد انتخاب هایتان بیش از ۱۵۰ باشد از بین رشته های انتخابی  ۱۵۰ رشته را انتخاب و آن ها را به ۳ دسته خوشبینانه،معقولی و بدبینانه تقسیم بندی کنید.

به عنوان مثال ۳۰ تا ۴۰ رشته نسبت به رتبه ای ک در کنکور کسب کرده اید،امید کمتری به قبولی در آنها دارید در اولویت ۳۰ تا ۴۰ قرار دهید و سپس حدود ۸۰ تا ۹۰ انتخاب خود را به رشته های معقول که امید بیشتری در قبولی آن دارید اختصاص دهید.بقیه انتخاب های خود را به رشته هایی که فقط در صورت قبول نشدن در رشته هایی ک انتخاب کرده اید اختصاص دیهید.

برای دریافت انتخاب رشته و مشاوره تحصیلی با مرکز تماس بگیرید.

رشته های پرطرفدار داوطلبان رشته علوم انسانی

در این بخش برای آشنایی شما با رشته های محبوب متقاضیان رشته علوم انسانی،رشته های محبوب را بر اساس رتبه متقاضیان در سال های اخیر قرار داده ایم:

رشته های محبوب بین متقاضیان رتبه زیر ۲۰۰ : حقوق – روانشانسی – علوم قضایی – مدیریت مالی – آموزش ابتدایی – اقتصاد

رشته های محبوب بین متقاضیان زیر ۱۰۰۰ : زبان و ادبیات فارسی – مشاوره – حسابداری – مدیریت بازرگانی – فلسفه – علوم تربیتی – علوم سیاسی – مدیریت صنعتی – اقتصاد – آموزش کودکان استثنایی – دبیری علوم اجتماعی

رشته های پر طرفدار بین داوطلبان با رتبه های ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ : باستان شناسی – دبیری تاریخ – مدیریت دولتی – مدیریت بیمه – مدیریت امور بانکی – روزنامه نگاری – مردم شناسی – مدیریت جهانگردی

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور علوم انسانی ۹۷

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری در نیمه دوم شهریور ۹۷  بر روی سایت قرار خواهد گرفت خواهد بود. داوطلبانی که در این مرحله قبول شده باشند باید در مدت زمان مشخص شده با مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام حضوری به دانشگاه پذیرفته شده خود مراجعه کنند و ثبت نام نهایی خود را انجام دهند.اما متقاضیانی که در رشته مورد نظر خود قبول نشده اند و یا به هر دلیلی از رشته فعلی خود ناراضی هستند می توانند در مهرماه در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شرکت کنند.

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت

در پایان این مطلب نیز متقاضیان گرامی به صورت خلاصه به انتخاب رشته تکمیل ظرفیت در کنکور میپردازیم.اگر بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته متوجه شدید ک میان پذیرفته شدگان نیستید ، نگران نباشید.

چرا که دانشگاه های سراسری بعد از انتخاب رشته اصلی و ثبت نام متقاضیان در صورت وجود ظرفیت ، یک فرصت دوباره در اختیار متقاضیان قرار میدهند تا دوباره شانس خود را برای قبولی در رشته ک به آن علاقه مندید امتحان کنند.از آنجا که انتخاب رشته تکمیل ظرفیت از وسط های مهر شروع و تا اول های آبان به طول میکشد،بنابراین قبول شدگان در تکمیل ظرفیت در بهمن ماه به دانشگاه وارد می شوند.

شماعزیزان اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب رشته علوم انسانی کنکور سال ۹۷ هستید می توانید از مشاوره لازم استفاده کنید ، برای دریافت مشاوره تحصیلی غیر حضوری میتوانید با مشاوره تلفنی مالیم گروه تماس بگیرید.

برای ارتباط تلفنی با مشاوران خانواده می توانید از طریق تلفت ثابت با شماره مرکز تماس برقرار کنید همچنین می توانید از پکیج مشاوره ای مرکز برای تماس از طریق تلفن همراه نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹