خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته مجازی رایگان

انتخاب رشته مجازی رایگان

انتخاب رشته مجازی رایگان

انتخاب رشته مجازی رایگان در این نوشته سعی داریم به بررسی یک نمونه کارنامه نهایی کنکور سراسری بپردازیم و قسمت های مختلف آن را تحلیل کنیم

در ادامه نیز یک انتخاب رشته مجازی رایگان پیشنهادی برای این کارنامه ارائه می دهیم.

انتخاب رشته مجازی رایگان
انتخاب رشته مجازی رایگان

قسمت اول :

در این قسمت درصد های کسب شده شما درهر درس محاسبه شده است.نحوه محاسبه نیز به این صورت است که برای هر پاسخ درست ۳ امتیاز مثبت و برای هر پاسخ اشتباه ۱ امتیاز منفی درنظرگرفته می شود.

درصد شما براساس پاسخ نامه نهایی و اصلاح شده سازمان سنجش محاسبه می شود.

برای کسب اطلاعات در مورد نحوه اعتراض به درصد دروس می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار نمایید.

قسمت دوم:

مهم ترین بخش کارنامه کنکور سراسری قسمت ۲ می باشد و اگر با مفهوم این اعداد به خوبی آشنا شوید انتخاب رشته خوب و هوشمندانه ای خواهید داشت.

درصدهای کسب شده در دروس کنکور نشان دهنده رتبه فرد نمی باشد بلکه برای ایجاد ارتباط میان درصد و رتبه باید از تراز کسب شده در کنکور استفاده کرد.

انتخاب رشته مجازی رایگان ۹۶

فاکتورهای زیر در میزان تراز شما تاثیرگذار است.

۱٫درصدهای کسب شما درهر درس

۲٫میانگین درصد کلیه شرکت کننده ها در آن درس

۳٫تعداد کل شرکت کننده ها

اگر درسی سخت باشد برای همه داوطلبان سخت است و اگر درسی راحت باشد برای همه داوطلبان راحت است.به دست آوردن میانگین درصد همه داوطلبان هر درس باعث می شود در فرمول تراز بزرگی یا کوچکی درصد دروس تان مهم نباشد.

مثلا اگر درصد فیزیک شما ۵۰ باشد ولی میانگین درصد رتبه های زیر ۱۰۰۰ حدود ۶۰ باشد،تراز درس فیزیکتان از میانگین رتبه های زیر هزار کمتر شود.

انتخاب رشته تلفنی در انتها تراز کسب شما در هر درس در ضریب آن درس ضرب می شود و با یکدیگر جمع می شوند و در آخر بر مجموع ضرایب تمام دروس تقسیم می شود و نمره کل یا تراز شما حاصل می شود.

بالاترین تراز به دست آمده از میان همه دانش آموزان رتبه ۱ کنکور سراسری را کسب می کند و تراز های پایین تر رتبه های بعدی کنکور را به دست می آورند.

طبق آمار سال های قبل تراز نفرات برتر کنکور سراسری بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ می باشد.تراز رتبه های کسب شده زیر ۱۰۰۰در سهمیه های مشخص شده بالای ۱۰۰۰۰ و تراز رتبه های کنکور کمتر از ۱۰۰۰۰سهمیه حدودا بالای ۶۵۰۰ است.

حال به بررسی اطلاعات قسمت دوم کارنامه می پردازیم.

ردیف اول در قسمت دوم مربوط تاثیر سوابق تحصیلی می باشد که دو عامل دیپلم و گروه آزمایشی که داوطلب در آن امتحان داده است تاثیر مستقیم دارد.

اگر گروه آزمایشی و دیپلم داوطلب یکسان باشد میزان تاثیرگذاری آن ۲۵درصد است ولی اگر یکسان نباشد درصد تاثیرگذاری آن کاهش می یابد.

برای کسب اطلاعات درمورد تاثیر انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی هر رشته با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

ردیف دوم مربوط به رتبه داوطلب در سهمیه می باشد.ابتدا رتبه کشوری داوطلب طبق نمره کل یا ترازش مشخص شده است به دنبال آن رتبه دانش آموزان در سهمیه خودشان بر اساس رتبه کشوری مشخص می شود.

ردیف سوم مربوط به رتبه کشوری می باشد که از روی تراز یا نمره کل مشخص می شود.

ردیف چهارم مربوط به نمره کل یا تراز می باشد که آمار ردیف های ۲و۳ تابعی از همین اعداد می باشد.

در هر گروه آموزشی چندین زیرگروه وجود دارد و هر زیرگروه حاوی رشته های مشخص است.هر رشته ای فقط در یک زیرگروه قرار دارد.البته ضرایب هر درس در زیرگروه های مختلف متفاوت است.

چون ضرایب در هر زیرگروه متفاوت است در نتیجه نمره کل نهایی و به دنبال آن رتبه کشوری در هر زیرگروه و رتبه سهمیه در هرزیرگروه متفاوت خواهد شد.

این نوشته ادامه دارد.پس با مشاوره تحصیلی مالیم گروه همراه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹