خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته پزشکی براساس رتبه دانشگاه علوم پزشکی تبریز

انتخاب رشته پزشکی براساس رتبه دانشگاه علوم پزشکی تبریز

انتخاب رشته پزشکی براساس رتبه دانشگاه علوم پزشکی تبریز

انتخاب رشته پزشکی براساس رتبه دانشگاه علوم پزشکی تبریز به چه صورت است؟

شرایط انتخاب رشته پزشکی براساس رتبه دانشگاه علوم پزشکی تبریز چیست؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد زمان ثبت نام کنکور پزشکی دانشگاه آزاد ۹۷ ارائه دادیم.در این نوشته می خواهیم به بررسی انتخاب رشته پزشکی براساس رتبه دانشگاه علوم پزشکی تبریز بپردازیم.

انتخاب رشته پزشکی براساس رتبه دانشگاه علوم پزشکی تبریز
انتخاب رشته پزشکی براساس رتبه دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دانشگاه علوم پزشکی تبریز یکی از دانشگاه های تراز اول و برجسته در سطح کشور است که همه سال نفرات برتر کنکور تجربی با هدف تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی در آن ثبت نام می کنند.به همین دلیل بسیاری از متقاضیان و دواطلبان تحصیل در رشته تجربی خواهان ثبت نام در این دانشگاه هستند.

انتخاب رشته پزشکی براساس رتبه

در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه های دولتی شما مجاز به انتخاب ۱۵۰ کدرشته محل هستید که در این میان تعداد رشته ها و دانشگاه های بسیاری را انتخاب خواهید کرد.بهتر است که قبل از انتخاب این رشته ها در دانشگاه های مختلف ،اطلاعاتی در مورد رتبه و درصد دروس نفرات قبول شده در آن رشته محل را به دست آورید.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی از جمله رشته های پرطرفدار گروه آزمایشی تجربی است که داوطلبان زیادی خواهان ثبت نام در این رشته ها هستند.

حال به بررسی رتبه آخرین نفرات قبول شده در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در کنکور سراسری ۹۶ را برای شما بیان می کنیم.

آخرین فرد قبول شده منطقه ۱ در رشته پزشکی البته بدون احتساب سهمیه بومی گزینی توانست رتبه ۵۶۹ را در به دست آورد.البته رتبه کشوری وی ۱۸۱۱ بوده است.البته ۴ نفر در این منطقه نیز با احتساب سهمیه بومی گزینی در این رشته قبول شدند که رتبه آخرین فرد قبولی ۱۶۶۶ و رتبه کشوری وی ۵۷۸۱ بوده است.

آخرین فرد قبول شده منطقه ۲ در رشته پزشکی دانشگاه تبریز بدون احتساب سهمیه بومی گزینی توانست رتبه ۸۴۶ را به دست آورد.رتبه کشوری وی ۱۹۷۳ بوده است.البته این داوطلب در نیم سال دوم قبول شده است.

در این منطقه نیز دو نفر با سهمیه مناطق محروم در این رشته ثبت نام کردند که رتبه آخرین فرد قبول شده ۱۷۵۶ و رتبه کشوری وی ۴۱۵۱ بوده است.

آخرین فرد قبول شده در منطقه ۳ توانست رتبه ۳۹۶ و رتبه کشوری ۲۹۹۳ را به دست آورد.البته این فرد در نیم سال دوم مجوز ورود به دانشگاه را به دست آورد.

در این منطقه نیز حدود ۶نفر با احتساب سهمیه مناطق محروم وارد دانشگاه شده اند که رتبه آخرین فرد قبول شده ۱۰۳۱ و رتبه کشوری وی ۶۶۸۶ بوده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹