خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ به چه صورتی انجام می شود؟ در این نوشته می خواهیم به بررسی انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ بپردازیم.یکی از اصلی ترین دغدغه های دانش آموزان در مقطع متوسطه شرکت در آزمون ورودی به دانشگاه یا همان کنکور است.این مسئله به حدی جدی است که سال های مربوط به دوران مقطع متوسطه را تحت شعاع قرار می دهد.

در سال های گذشته کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است و دیگر نیازی به ثبت نام جداگانه نیست.در صورت شرکت در کنکور سراسری و پذیرفته شدن در رشته مورد نظر می توانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز شرکت کنند.

یکی از اشتباهات رایج داوطلبان در هنگام انتخاب رشته این است که اساس و اولویت را رعایت نمی کنند و نسبت به آن اطلاعی ندارند.

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

نتایج اولیه کنکور ۹۷ در اواسط مرداد اعلام می شود.بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته مهم ترین موضوعی است که باید نسبت به آن اقدام کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ۹۰۹۹۰۷۵۲۴۳

باید یادآور شویم که انتخاب رشته دانشگاه سراسری ۹۷ و انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ به صورت جداگانه انجام می شود و زمان انتخاب رشته مرداد ماه می باشد.

داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند زمان اعلام نتایج دو کارنامه برای آن ها صادر می شود.یکی برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری و دیگری برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد.

باید این نکته را یادآور شویم ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ را به دقت مطالعه کنید و بعد نسبت به انتخاب رشته اقدام کنید.همچنین باید نسبت به ظرفیت پذیرش دانشجوی رشته های مختلف دانشگاه و همچنین تراز مورد نیاز برای قبولی در رشته های مورد نظر را بدانید.

نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

براساس انتخاب رشته سال های گذشته هر داوطلب مجاز به انتخاب ۲۰ رشته در میان رشته های مختلف دانشگاه آزاد می باشد و باید آن را در فرم انتخاب رشته مربوطه قرار دهد.

نحوه انتخاب رشته صحیح دانشگاه آزاد چون با محدودیت تعداد انتخاب رشته ها مواجه هستیم بهتر است رشته هایی را انتخاب کنیم که اولا هدف ما در آینده باشد و هم اینکه با رتبه و تراز کسب شده ما در کنکور تطابق داشته باشد.

بهتر است انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ را به صورت زیر انجام دهید:

ابتدا رشته های هدف را مشخص کنید البته این نکته را باید رعایت کنید که هدف خود را رشته ها و دانشگاه هایی قرار دهید که برای تحصیل در آن ها با مشکل رفت و آمد و هزینه گزاف مواجه نشوید.به طور مثال اگر انتخاب شما رشته ای در دانشگاهی خارج از شهر شماست و فاقد خوابگاهم می باشد انتخاب آن عاقلانه به نظر نمی آید.

انتخاب رشته براساس تراز به ۴ دسته خوش بینانه،بد بینانه،منطقی و واقع گرایانه تقسیم می شود.

برای کسب اطلاعات دقیق و انجام انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

شماره گیری فقط از طریق تلفن ثابت

تاثیر سهمیه مناطق و بومی گزینی انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

داوطلبان دانشگاه آزاد همانند داوطلبان دانشگاه سراسری مشمول چهار سهمیه هستند.به این ترتیب که سهمیه عادی،کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران،بسیج فعال و خانواده شهدا دسته بندی می شوند.

در انتخاب رشته کنکور سراسری سهمیه مناطق بیان می شود و اساس آن میزان دسترسی به امکانات آموزش عالی است و طبقه بندی آن به سه گروه مناطق یک،دو و سه تقسیم می شوند ولی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد سهمیه مناطق وجود ندارد و همه داوطلبان مشمول سهمیه عادی می شوند.

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97
انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

اساس انتخاب رشته دانشگاه آزاد تراز کسب شده داوطلبان است و در کیفیت تراز سهمیه داوطلبان اعمال نشده است.

برخلاف انتخاب رشته دانشگاه سراسری،سهمیه بومی گزینی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد وجود ندارد.همه داوطلبان شرکت در دانشگاه آزاد از امتیاز برابری برای ثبت نام در دانشگاه برخوردارند.در نتیجه سهمیه بومی گزینی در قبولی دانشگاه آزاد تاثیری ندارد.

تاثیر سهمیه ایثارگران و بسیج فعال در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

اگر خواهان استفاده از سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ هستید می بایست تراز شما حدود ۷۰ درصد تراز آخرین فرد قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر باشد تا در صورتی که واحد مربوطه در رشته مورد نظر ظرفیت پذیرش ایجاد کرد بتوانید در آن قبول شوید.

سهمیه ایثارگران به دو دسته تقسیم می شوند: سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد و سهمیه ایثارگران ۵ درصد

سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد شامل ۲۵ درصد از کل ظرفیت پذیرش دانشجوها می باشد تا درصورت ظرفیت پذیرش بتوانید در آن قبول شوید

سهمیه ایثارگران ۵درصد شامل ۵ درصد از کل ظرفیت دانشگاه آزاد است و درصورت کسب تراز مورد نظر و ایجاد ظرفیت پذیرش بتوانید در رشته موردنظر نام نویسی کنید.

این دو سهمیه در کسب تراز مورد نظر شرایط یکسان دارند و تفاوت فقط در ظرفیت پذیرش دانشجو واحد مربوطه است.

سهمیه دیگر بسیج فعال است که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تاثیر دارد.اگر خواهان استفاده از این سهمیه برای قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی هستید باید تراز شما ۹۵ درصد تراز آخرین فرد قبولی در دانشگاه آزاد است و در رشته های دیگر ۹۰ درصد تراز قبولی رشته های دیگراست تا درصورتی که ظرفیت پذیرش ایجاد شد بتواند نسبت به ثبت نام اقدام کنید.

تاثیر تراز و رتبه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد تاثیر تراز و رتبه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

تصورات اشتباه در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

سوال متداول اکثر داوطلبان در مورد ثبت نام و نحوه انتخاب رشته و اولویت و شانس قبولی می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ۹۰۹۹۰۷۵۲۴۳

همه کسانی که در آزمون سراسری ۹۷ شرکت کنند می توانند نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام کنند ولی برای انتخاب رشته هایی که پذیرش به صورت با آزمون صورت می گیرد حضور در جلسه کنکور الزامی می باشد.

امکان استفاده دو سهمیه به طور همزمان وجود ندارد مثلا اگر داوطلبی مشمول سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران و همچنین بسیج فعال باشد فقط از یکی از این ها می تواند استفاده کند.

یک تصور غلط رایج در انتخاب رشته این است که اغلب داوطلبان گمان می کنند شانس قبولی آن ها در انتخاب اول است به این صورت که اگر درانتخاب اولی موفق به قبولی نشوند در انتخاب های دیگر نیز شانس ندارند.این کاملا اشتباه است.در تمام انتخاب های شما شانس قبولی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹