خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور ۹۷

انتخاب رشته کنکور ۹۷

انتخاب رشته کنکور ۹۷

انتخاب رشته کنکور ۹۷ به چه صورت است؟

شرایط انتخاب رشته کنکور ۹۷ چیست؟

زمان انتخاب رشته کنکور ۹۷ چه موقع است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه صدا و سیما ارائه دادیم.در این نوشته قصد داریم به بررسی انتخاب رشته کنکور ۹۷ بپردازیم.

بعدا از اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷ نوبت به انتخاب رشته می رسد.روزانه تعداد زیادی از داوطلبان شرکت در کنکور با ما تماس می گیرند و در مورد انتخاب رشته سوالاتی مطرح می کنند.در این نوشته سعی داریم به بررسی و ارائه پاسخ به این سوالات بپردازیم.

چند سالی است که مرحله ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده است.بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری نوبت به مرحله انتخاب رشته می رسد.بعد از مشخص شدن نتایج اولیه برای هر داوطلب دو کارنامه صادر می شود که یکی مربوط به انتخاب رشته دانشگاه سراسری است و دیگری مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد.

شرایط انتخاب رشته کنکور ۹۷

در صورتی می توانید نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام کنید که مجاز به انتخاب رشته شوید.نوعی دیگر انتخاب رشته وجود دارد که مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور است.

دانشگاه های آزاد،غیرانتفاعی،علمی کاربردی و پیام نور تعدادی از رشته های خود را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند.در این میان دانشگاه آزاد به دلیل تنوع رشته ها و همچنین شرایط آسان ثبت نام از استقبال بالاتری به نسبت سایر دانشگاه ها برخوردار است.

برای ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه ها خصوصا دانشگاه آزاد و علمی کاربردی شرط معدل حذف شده است و تنها کافی است مدارک مورد نیاز را فراهم کنید.

برای ثبت نام در مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد یا علمی کاربردی به سایت سنجش دانشگاه آزاد یا سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹