خانه / مقالات / اوتیسم و درمان اوتیسم

اوتیسم و درمان اوتیسم

اوتیسم و درمان اوتیسم

اوتیسم و درمان اوتیسم لزوم افزایش آگاهی و دانش زوجین جوان از اختلال طیف اتیسم

اختلال اتیسم نمودش در رفتار است و والدین به دلیل اینکه بیشترین تعامل را با فرزندانشان دارند، طبیعی است که اولین کسانی باشند که به نشانه های اختلال اتیسم در فرزندشان حساس شوند.

والدینی که فرزندان بزرگتر عادی(با رشد طبیعی) داشته اند، زودتر به نشانه های فرزند بعدی که احتمال ابتلا به اختلال اتیسم دارد حساس می شوند، چرا که فرزند عادی را ملاکی برای ارزیابی فرزند مبتلا به اتیسم قرار می دهند. از این رو زودتر می توانند به مراکز مراجعه کنند و پس از دریافت تشخیص قطعی این اختلال, مداخلات زودهنگام را شروع کنند.

برای دریافت مشاوره تلفنی با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید.

با این توصیفات احتمال می رود زوجینی که به تازگی ازدواج کرده اند و اولین تجربه فرزندآوری خود را دارند، و به دلیل اینکه تجربه و همچنین ملاک مقایسه در دسترس از الگوی رشدی فرزندشان ندارند، دیرتر بتوانند به نشانه های اختلال اتیسم حساسیت نشان دهند که همین عامل باعث می شود که فرایند تشخیص، شروع مداخلات زودهنگام و سازگاری زمان بیشتری به خود اختصاص دهد.

از این رو پیشنهاد می شود تا زوجینی که به تازگی ازدواج کرده اند و قصد فرزندآوری دارند اطلاعات صحیحی از نشانه های اختلالات دوران کودکی به خصوص اختلال اتیسم کسب نمایند. تا اگر با این اختلال در فرزندنشان روبرو شدند بدانند به کجا مراجعه نمایند و بهتر به سازگاری برسند

روح الله فتح آبادی، کارشناسی ارشد کودکان

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران

رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران

رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران : …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 برای دریافت مشاوره تحصیلی با شماره :

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

داخلی ۱۵۰

تماس فقط از طریق تلفن ثابت – بدون پیش شماره و کد