خانه / مشاوره تحصیلی / برای رفع استرس کنکور چکار کنیم

برای رفع استرس کنکور چکار کنیم

برای رفع استرس کنکور چکار کنیم

برای رفع استرس کنکور چکار کنیم : استرس ناشی از کنکور مسئله ای اجتناب ناپذیر است و بدون شک کارایی ذهن فرد را تحت تاثیر خود قرار می دهد و اگر به درستی کنترل نشود ممکن است ایجاد مشکل نماید .

برای دریافت مشاوره استرس کنکور با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید.

بهتر است برای روزهای منتهی به کنکور و کنترل استرس سر جلسه کنکور برنامه ویژه ای برای خود داشته باشید و سعی نمایید به بیان دیگر به ریکاوری خود بپردازید . برای مثال پیشنهاد می شود برنامه ی غذایی متفاوتی در این روز ها برای خود در نظر بگیرید ، اما این برنامه باید به صورتی باشد که باعث آسیب رساندن به بدن شما نشود .

راه کارهای کنترل استرس

این نکته را بدانید مسائلی از سمت شما به چشم نمی آید می تواند در نحوه ی عملکرد شما تاثیر بگذارد و این مسئله را متخصصین نیز تایید می کنند . سعی نمایید به خوبی استراحت کنید و به تفریح بپردازید . این که بخواهید در روز های آخر میزان مطالعه خود را چند برابر کنید تا نتیجه بهتری بگیرید پیشنهاد خوبی نمی باشد و ممکن است باعث افزایش اظطراب و نگرانی شما شود .

پزشکان و  متخصصین تغذیه به این مسئله اشاره می نمایند که در روزهای آخر فرد باید سعی نماید از غذاهای سبک برای شام استفاده نماید تا بتواند به راحتی بخوابد . این نکته را بدانید که در کنکور یکی از عوامل تاثیر گذار سرعت و دقت عمل مناسب است که شما بتوانید به درستی و در زمان مناسب به سوالات پاسخ دهید .

برای کاهش استرس قبل از کنکور می بایست در روزهای قبل به خوبی استراحت کرده باشید و همان گونه که از قبل با مطالعه و خواندن درس خود را برای کنکور آماده کرده اید ، می بایست از لحاظ روحی و جسمی نیز خود را برای این امر آماده کنید . علاوه بر استراحت و تغذیه سعی نمایید در این روز ها تفریحات مناسبی نیز داشته باشید تا با روحیه خوبی در جلسه کنکور حضور پیدا کنید .

مسئله دیگر این است که داشتن استرس برای کنکور و یا مسائل دیگری همانند آن امری طبیعی است و شما نبیاستی این امر را یک نقطه ضعف بدانید اگر بتوانید استرس خود را به درستی کنترل نمایید می تواند به یک امتیاز مثبت برای شما تبدیل شده و کارایی شما را افزایش دهد .

کنترل استرس کنکور می توانید با مشاوران گروه مالیم تماس بگیرید و بدون نیاز به مراجعه به صورتمشاوره تلفنی از راهنمایی های آن ها استفاده کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹