خانه / مقالات / برنامه ریزی تحصیلی اول دبیرستان

برنامه ریزی تحصیلی اول دبیرستان

برنامه ریزی تحصیلی اول دبیرستان

برنامه ریزی تحصیلی اول دبیرستان که در نظام جدید بعنوان پایه دهم شناخته می شود از اهمیت بالایی برخوردار است که در این نوشته سعی داریم ابتدا دلایل اهمیت آن را بیان کنیم وسپس برنامه ریزی درسی مناسب برای شما ارائه دهیم.

برنامه ریزی تحصیلی دبیرستان  پایه دهم از اهمیت بالایی برخوردار است.زیرا دانش آموزان در حال وهوای دوران راهنمایی هستند و هنوز با شرایط دوران دبیرستان آشنا نشدند.

در پایه دهم انتخاب رشته صورت می گیرد واین عامل به خودی خود سبب بروز تنش واسترس در فرد می شود.چون انتخاب رشته آینده شغلی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.در ضمن دانش آموزان در این پایه برای اولین بار بطور جدی با واژه کنکور آشنا می شوند.

دروسی که در این مقطع ارائه می شوند از منابع مهم کنکور محسوب می شوند در نتیجه باید به شکل جدی مورد مطالعه قرار گیرند.

برنامه ریزی درسی پایه دهم تجربی

برای شروع یک برنامه ریزی مناسب پایه دهم ابتدا شما باید با توانایی های  خود آشنا شوید.باید مشخص شود که میزان توانایی شما در درس خواندن چقدر است.چه موانعی برسر مسیر شما وجود دارد که مانع مطالعه شما می شود.سپس با شناسایی این عوامل راه حل مناسبی برای آنها بیاندیشیم.

مزایای بکارگیری برنامه ریزی تحصیلی درسی پایه دهم

در مرحله اول باعث مشخص شدن هدف نهاییتان می شود.

از اتلاف زمان جلوگیری می کند.

از مصرف بیهوده انرژی وبه دنبال آن خستگی جلوگیری می کند.

سبب افزایش انگیزه و پشتکار در مطالعه می شود.

حال به برنامه ریزی درسی پایه دهم می پردازیم.

ابتدا باید بدانید پیش نیازهای رشته شما چیست؟مثلا اگر رشته شما ریاضی وفیزیک است باید بدانید دروس ریاضی وفیزیک از دروس اصلی این رشته هستند.باید توانایی خود در این دروس را افزایش دهید.

اولین فاکتور در برنامه ریزی درسی مشخص کردن هدف است.که اینکه هدف شما از مطالعه چیست؟ قبولی در کنکور که در اینصورت به آن هدف بلند مدت می گویند که نیاز به یک برنامه ویژه دارد یا میخواهید در امتحانات پایان ترم قبول شوید که در اینصورت نوع برنامه عوض می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹