خانه / مقالات / برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور

برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور

برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور

برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور و برنامه ریزی تحصیلی موضوع مهمی است که اغلب داوطلبان کنکور در این زمینه دچار مشکل میشوند.در این نوشته سعی داریم با مشاوران ارشد برنامه ای جامع در زمینه برنامه ریزی کنکور به شما ارائه دهیم.

این برنامه بیشتر برای کاربرانی قابل استفاده است که در امتحانات آزمایشی هفتگی و ماهیانه شرکت میکنند.

برای دریافت مشاوره تلفنی کنکور با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید.

۱٫سعی کنید برای خواندن محتویات بازه زمانی مشخص کنید.مثلا اگر قرار است در دو هفته ۱۰۰صفحه را بخوانید،در ۱۰الی ۱۲روز به مطالعه محتویات بپردازید وباقی هفته را به زدن تست های ارزیابی بپردازید.

۲٫در مسیر شرط اول زمانی که میخواهید در ۱۰روز مطالعه کنید باید محتویات را به شکل خوبی در ۱۰ قسمت تقسیم کنید تا بتوانید به نحو احسن برمطالب مسلط شوید.

۳٫بارها اتفاق افتاده است که در روز برگزاری کنکور،داوطلبان با رسیدن به درس های پایانی دچار خستگی ذهنی میشوند.برای جلوگیری از این قضیه باید در دوران مطالعات کنکوری در طول روز چندین درس را بخوانید.این کار باعث میشود ذهن شما برای روز کنکور آماده شود.حال تنوع دروس بستگی به نوع ظرفیت داوطلبان دارد.بعضی در طول روز ۴درس مختلف وبعضی دیگر ۵درس مختلف را مطالعه میکنند.

برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور که لازم به ذکر است در صورت امکان درسی را که از اهمیت وضریب بالاتری برخوردار است بصورت میانگین ۴روز در هفته مطالعه کنید.

۴٫بهترین روش برای مطالعه دروس وبه دنبال آن برنامه ریزی دقیق،روش حجمی-زمانی است.در این روش کلیه عوامل وفاکتور ها در اختیار شماست وبه طور طبیعی از تنبلی وکوتاهی جلوگیری میکنید.

براساس آمار این روش بالاترین بازدهی را در نتایج امتحانی در پی دارد.

۵٫شما باید درس هایی که در یک روز مطالعه میکنید را اولویت بندی کنید.برای همگام شدن با برنامه هفتگی بهتر است بطور روزانه برای خود برنامه ریزی کنید.برای اولویت بندی دروس و برنامه ریزی برای کنکور  در برنامه روزانه بهتر است دروسی را که در آنها قوی هستید یا میزان پیشرفت درآن ها نسبت به دروس دیگر بیشتر است را در اولویت های آخر قرار دهید.ودروسی که در آن ها ضعیف هستید یا از پیشرفت کمتری برخوردارید در اولویت اول قرار دهید.

برنامه ریزی روزانه برای کنکور

برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور حال اگر در طول روز نسبت به برنامه درسی خود عقب افتادید طبق برنامه پیش بروید وکاستی خود را در پایان جبران کنید.

اگر میزان عقب افتادگی شما کم است آن را پس از مطالعه درس اولویت آخر مطالعه کنید ولی اگر میزان آن زیاد باشد میتوانید برای جبران آن را جایگزین درس آخر کنید.البته توجه داشته باشید که اینکار نباید مرتب تکرار شود چون باعث عقب افتادن در درس اولویت آخر میشود.

باید در نظر داشته باشید اگر در مطالعه درسی کوتاهی کردید برای جبران آن از مطالعه دروس دیگر کم نکنید بلکه آن ها را با جدیت بیشتری بخوانید تا بطور خودکار آن کوتاهی را در روزای دیگر جبران کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹