خانه / مقالات / برنامه ریزی تحصیلی دبیرستان

برنامه ریزی تحصیلی دبیرستان

برنامه ریزی تحصیلی دبیرستان

برنامه ریزی تحصیلی دبیرستان که مقطع دبیرستان با پایه دهم آغاز میشود.اهمیت پایه دهم را در مقطع دبیرستان در نوشته های قبل بیان کردیم حال میخواهیم اطلاعاتی را در مورد برنامه ریزی تحصیلی پایه دهم به شما دانش آموزان عزیز ارائه دهیم.

اساس برنامه ریزی برای پایه دهم نوع انتخاب رشته شماست.یعنی اینکه هدف شما کدام رشته است.

برای دریافت انتخاب رشته تلفنی با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید.

این کار باعث میشود شما با دروس تخصصی در رشته مورد نظر آشنا شوید ودر تابستان با مطالعه این دروس یک دید کلی نسبت به رشته خود بدست آورید.

برنامه ریزی درسی پایه نهم

بطور کل شما باید با فاکتورهای تاثیر گذار در برنامه ریزی تحصیلی پایه دهم آشنا شوید تا بتوانید با کیفیت بالاتری درس بخوانید.

۱٫اولین عامل در برنامه ریزی درسی تعیین هدف است.منظور از تعیین هدف این است که آیا خواهان کسب نتیجه در امتحانات پایان ترم هستید یا به دنبال هدف دیگری نظیر قبولی در کنکور هستید؟

برای رسیدن به هدف بلند مدت باید مسیر را به هدف های کوچک تقسیم کنیم.مثلا اگر قبولی در درس ریاضی با نمره عالی هدف بلند مدت شما است باید آن را به اهداف کوچکترنظیر حل کردن تمام تمرینها وگرفتن نمرات عالی در امتحانات کلاسی تبدیل کنیم.

۲٫دومین شرط تعیین زمان مشخص برای اهداف است.مثلا اگر هدف کوتاه مدتتان قبولی در امتحان کلاسی است چند روز طول میکشد تا بر محتویات درسی مسلط شوید.

۳٫سومین شرط اساسی در برنامه ریزی تحصیلی مطالعه موازی دروس است.یعنی دروس باید بصورت همزمان مطالعه شوند.

زمانی که روی یک یا دو درس تمرکز کنید اینکار باعث خستگی وکثالت شما در درس خواندن میشود.

۴٫اصل چهارم رعایت تناسب در عین حال تنوع دروس است.خوب است در کنار یک یا دو درس اختصاصی،یک یا دو درس عمومی را نیز مطالعه کنید.

۵٫اصل مهم در برنامه ریزی تحصیلی رعایت خواب واستراحت است.باید در نظر داشته باشید در تمام زمینها اعتدال را رعایت کنیم حتی در مطالعه.حتی در برنامه ریزی درسی خود زمانی را به استراحت وتفریح اختصاص دهید.

حتما باید بعد از چند دقیقه مطالعه استراحت کنید.این براساس میزان تمرکز وتوانایی ذهنی شماست.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹