خانه / مقالات / برنامه ریزی تحصیلی دوم تجربی

برنامه ریزی تحصیلی دوم تجربی

برنامه ریزی تحصیلی دوم تجربی

برنامه ریزی تحصیلی دوم تجربی اکثر داوطلبان کنکور بخاطر رشته های پزشکی،دندان سازی،دارو سازی و…استقبال خوبی از رشته تجربی می کنند.دانش آموزان سال دوم تجربی اغلب با این سوال مواجه هستند که چگونه درس بخوانند؟

ما در این نوشته سعی داریم مطالب مفید وبسیار ساده ای که شما را در بدست آوردن رتبه خوب در برنامه ریزی برای کنکور کمک می کند ارائه دهیم.

دانش آموزانیکه از مهر در پایه سوم دبیرستان تجربی ادامه تحصیل میدهند باید بدانند در تابستان ضروری است که میزان تسلط آنها روی مباحث سال دوم و فیزیک سال اول افزایش یابد.

برای دریافت برنامه ریزی تحصیلی کنکور تجربی با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید.

سعی کنید دروس مورد نظر را به دو دسته تقسیم کنید .دسته اول را روزهای زوج ودسته دوم را روزهای فرد مطالعه کنید.بااینکار توانسته اید همه دروس را مطالعه کنید.آخر هفته رانیز به استراحت وتجدید قوا بپردازید.

در گام اول مبحث مورد نظر را مطالعه کنید و به دنبال آن تست بزنید.تابستان زمان مناسبی برای تست زدن محسوب می شود.

پیش از تسلط کامل روی مباحث مورد نظر سراغ حل تست نروید.زیرا ممکن است با دیدن تست های سخت و ندانستن جواب،ناامید شده و از ادامه مطالعه منصرف شوید.

برنامه ریزی تحصیلی سال دوم تجربی

نکته مهم این است که به آمار و ارقام مطالعاتی دوستانتان توجه نکنید.هر دانش آموز براساس میزان توانمندی خود برنامه ریزی تحصیلی میکند واگر درست به برنامه خود عمل کند یقینا به نتیجه دلخواه دست می یابد.

از بالارفتن توقع خانواده نسبت به خود جلوگیری کنید.این کار نیازمند تکنیک هایی است که سعی میکنیم در مقالات بعدی به آن بپردازیم.

اگر در ماه های اول احساس کردید تست های کمی دشوار است ناامید نشوید.چون به مرور زمان برای شما راحت می شوند.

برای آمادگی بیشتر سعی کنید با کسانی که توانستند در سال های قبل رتبه های خوب کسب کنند مشورت کنید واز آن ها راهنمایی بگیرید.

از نظر روان شناسی زمانی که تمایل به درس خواندن ندارید مطالعه را متوقف کنید یا به مطالعه مطلبی بپردازید که به آن علاقه دارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹