خانه / مقالات / برنامه ریزی تحصیلی رایگان

برنامه ریزی تحصیلی رایگان

برنامه ریزی تحصیلی رایگان

برنامه ریزی تحصیلی رایگان اکثر دانش آموزان و داوطلبان کنکور در مورد اهمیت برنامه ریزی درسی آگاهند ولی نسبت به طراحی یک برنامه ریزی دقیق و منسجم ناتوان اند .در این نوشته سعی داریم فاکتورهای یک برنامه ریزی دقیق را برای شما بیان کنیم.

۱٫شرط اول منحصربه فرد بودن برنامه برای هر شخص است.هر فرد دارای خصوصیات است که نسبت به این خصوصیات و ویژگی ها هدف گذاری می کند.خصوصیات واهداف هرفرد منحصر به فرد است و کمتر پیش می آید کس دیگری وجود داشته باشد که دارای این خصوصیات باشد.

۲٫برنامه ریزی درسی و تحصیلی باید انعطاف پذیر باشد.گاهی اوقات اتفاقاتی رخ می دهد که سبب می شود داوطلب نتواند بطور دقیق به برنامه خود عمل کند.در نتیجه از برنامه خود عقب می افتد.این عقب افتادگی در دراز مدت سبب ناامیدی و سردرگمی فرد می شود ونسبت به انجام برنامه کوتاهی می کند.

برای جلوگیری از این اتفاق باید زمانی برای جبران عقب افتادگی در نظر گرفته شود تا بتوان ساعات از دست داده مطالعاتی را جبران کرد.

برنامه ریزی رایگان کنکور

۳٫در طول برنامه ریزی خود باید به هدف خود فکر کنید.اگر هدف شما قبولی در رشته پزشکی باشد باید این مطلب را بدانید که با روزی ۳الی ۴ساعت مطالعه نمی توانید به این مهم دست پیدا کنید.در نتیجه باید برنامه ریزی خود را مطابق باهدف خود طراحی کنید.

۴٫باید این نکته را درنظر داشته باشید که در طراحی یک برنامه ریزی تحصیلی فاکتور ساده بودن وقابل انجام بودن آن باید لحاظ شود.شما باید برنامه ای طراحی کنید تا بتوانید با کیفیت خوب به آن عمل کنید.طراحی برنامه مهم نیست ،عمل به آن مهم است.موارد بسیاری وجود دارد که در ابتدای کار دانش آموز برنامه ای سنگین برای خود طراحی می کند ولی قادر نیست به آن عمل کند.در نتیجه نسبت به ادامه کار ناامید می شود و به برنامه عمل نمی کند.

۵٫لحاظ کردن تنوع در برنامه ریزی درسی کنکور امری مهم است.مطالعه یک درس درطول روز به مدت ۵ساعت باعث کسالت شما می شود و در دراز مدت عمل به برنامه برای شما سخت می شود.سعی کنید در طول روز چندین درس مطالعه کنید.این روش مطالعه تمرینی است برای جلسه کنکور زیرا در کنکور شما با ۷ درس مختلف سر و کار دارید و اگر تمرین مناسب را انجام نداده باشید باعث خستگی ذهن و عدم کارایی مناسب مغز می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹