خانه / مقالات / برنامه ریزی تحصیلی و شغلی

برنامه ریزی تحصیلی و شغلی

برنامه ریزی تحصیلی و شغلی

برنامه ریزی تحصیلی و شغلی سوال متداول اکثر افرادکه بیشتر قشر جوان هستند این است که برای اهداف ازبعد ذهنی به عملی تبدیل شوند چکاری باید انجام داد؟

در این مرحله است که متوجه اهمیت ویژه مشاوره تحصیلی وشغلی می شویم که باید در زمان شروع انتخاب رشته تحصیلی توجه زیادی به آن کرد.چون تحصیلات دانشگاهی زمینه ساز شغل آینده فرد است.

برای دریافت مشاوره تلفنی با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید.

اگر فرد با اطلاعات جامع ودقیق نتواند انتخاب رشته کند این مورد سبب میشود او در انتخاب رشته شغل آینده نیز نتواند به درستی اقدام کند و دچار مشکل می شود.اگر این مسئله اتفاق بیفتد فرد هم در بعد فردی وهم در بعد اجتماعی و آرمانی دچار مشکل می شود.

در هدف اول انتخاب رشته که جنبه فردی دارد با شکست مواجه می شود وبه دنبال آن به دلیل ناتوانایی در انتخاب شغل مناسب،هدف دوم او که جنبه اجتماعی و آرمانی دارد با خطر مواجه میشود.

برای جلوگیری از وارد شدن آسیب های مادی و روانی به فرد ضروری است در مرحله اول که مربوط به انتخاب رشته تلفنی می باشد اطلاعات جامع و کامل و همچنین اهمیت انتخاب رشته و مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی وشغلی به طور کامل در اختیار او قرار گیرد.

برنامه ریزی تحصیلی و شغلی مالیم گروه

این مورد در صورتی امکان پذیر است که مسئولین ارشد کشور از مسئولین اجرایی تا مشاوران مدرسه نسبت به انجام وظیفه خود حساسیت وجدیت بیشتری لحاظ کنند.

جوانان باید توجه کنند در صورتی که در رشته یا شغل آینده آن هاعلاقه ای وجود نداشته باشد این مورد در دراز مدت باعث بروز مشکلات اساسی در زندگی فرد می شود.براساس یک آمار دقیق از یک مرکز مشاوره ای،پس از ریشه یابی افسردگی وناراحتی واختلال حواس افراد به این نتیجه رسیدند فرد برخلاف داشتن تحصیلات عالی و برخورداری از یک شغل مناسب دچار سردرگمی،رخوت وبه مرور زمان دچار افسردگی شده است.چون فرد به آن شغل علاقه ندارد.

اگر شغل آینده مورد علاقه او نباشد به مرور زمان باعث کاهش شادابی و انرژی فرد می شود .این امر سبب میشود از اهداف فردی(آرامش و موفقیت) و هم هدف اجتماعی(کارایی نامطلوب) خود دور می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به خانواده بزرگ مالیم گروه بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹