خانه / مشاوره تحصیلی / برنامه ریزی تحصیلی کنکور

برنامه ریزی تحصیلی کنکور

برنامه ریزی تحصیلی کنکور

برنامه ریزی تحصیلی کنکور :در نوشته های قبل مطالبی در مورد برنامه ریزی کنکور برای شما ارائه داده ایم.حال می خواهیم نکاتی در مورد نحوه و طریقه برنامه ریزی روزانه و هفتگی برای کنکور ارائه دهیم.داوطلبانی که در کنکور تجربی شرکت می کنند می توانند از  برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور تجربی مالیم گروه استفاده کنند.

طریقه برنامه ریزی درسی روزانه

سوالات رایج دانش آموزان داوطلب کنکور به شرح زیر است :

کدام درس را اول بخوانم؟زمان خواندن اون کی باشه ؟ چه تعداد تست بزنم؟ چه زمانی تست آموزشی بزنم و چه زمانی تست آزمونی بزنم؟ در طول روز چه درس هایی باید بخونم؟ تا آخر هفته چه درس هایی را باید تموم کرده باشم؟

این سوالات در بازه زمانی مختلف ذهن داوطلبان را مشغول می کند و برای آن ها دغدغه ایجاد می کند.در این نوشته سعی داریم مطالبی را پیرامون برنامه ریزی هفتگی و روزانه برای شما ارائه دهیم.

روز جمعه روز مهمی در برنامه ریزی درسی محسوب می شود.در این روز با در نظر گرفتن روند یک هفته ای خود ،با دید باز اقدام به برنامه ریزی می کند.در صورت داشتن یک برنامه درسی کنکور می توانید با اعتماد به نفس و اطمینان کامل در مسیر آمادگی کنکور گام بردارید.

این را بدانید در صورتی که فاقد یک برنامه ریزی تحصیلی  ودرسی منظم باشید نمی توانید به نحو احسن خود را برای کنکور سراسری آماده کنید.

ضروری است که شما حتی تعداد تست ها و نوع تست هایی که قرار است در طول روزهای هفته حل کنید،مشخص کنید.برای تمرکز بیشتر بهتر است حتی تعداد و نوع تست ها را در روز مشخصی معین کنید.

درس همان روز را همان روز بخوانید

شاید در نگاه اول این مطلب بسیار ساده به چشم آید ولی با عمل و پایبندی به آن شاهد خواهید بود که در روند آمادگی شما برای کنکور پیشرفت حاصل خواهد شد.

برنامه تحصیلی مدرسه در اکثر اوقات متناسب با برنامه های آزمون های آزمایشی و منطبق بر مسیر آمادگی کنکور است.در نتیجه بهتر است هر روز که استاد مطلب خاصی را تدریس میکند بلافاصله در منزل تست های آموزشی آن را بزنید تا از این طریق هم مروری داشته باشید و هم باعث تثبیت مطالب در ذهن شما شود.

در کنار این نکات سعی کنید به طور منظم خلاصه برداری کنید.

تست زنی دربرنامه ریزی تحصیلی کنکور

تست زنی از جمله عوامل مهم در موفقیت کنکور محسوب می شود.شما براساس توانایی خود و مشخص کردن نوع درس که آیا یک درس مفهومی مثل ریاضی است یا یک درس حفظی مثل ادبیات مشخص می کنید که به چه مقدار تست آموزشی نیاز دارید.

لازم به ذکر است هرچه تعداد تست های حل شده توسط شما افزایش یابد مهارت شما در برخورد با تست های مختلف افزایش می یابد.

در صورتی که به مطالب آموزشی تسلط کامل پیدا کردید،روزهایی را در هفته مشخص کنید تا مجموع چند درس را بصورت تستی در شرایط کنکور از خود ارزیابی کنید.

سعی کنید درسی را مشخص کنید که جزء ثابت برنامه ریزی شما محسوب می شود.مثلا ما به داوطلبان گروه ریاضی توصیه می کنیم جدا از برنامه روزانه شبی نیم ساعت را به مرور درس ریاضی اختصاص دهند.

برای دریافت برنامه ریزی برای کنکور رایگان با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹