خانه / مشاوره تحصیلی / برنامه ریزی درسی برای کنکور

برنامه ریزی درسی برای کنکور

برنامه ریزی درسی برای کنکور

برنامه ریزی درسی برای کنکور  هدف یک گروه مسول برنامه درسی آن است که ماد اموزشی را به صورت احسنت تهیه کند.

بعضی اوقات این گروه فقط راهنمایی که حاوی چند پیشنهاد برای معلم است ارایه میکند که چگونه مواد آموزشی را تهیه کند تا با نیازهای دانش آموزان متناسب باشد.

ولی معمولا گروه برناهم ریزی درسی به تهیه کتاب های و وسایل کمک آموزشی و یا مواد خواندنی کمک برای یادگیری انفرادی ،وسایلی برای اجرای آزمایش و نمودار و الگوبرای نمایش،فیلم،وسایلی برای فعالیتهای تربیت معلم،ابزار تشخیصی و ارزیابی و مواد آموزشی جبرانی و وسایل برای شبیه سازی و باز ی های آموزشی می پردازد.

شما عزیزان برای تهیه برنامه کنکور ۹۸ فقط کافیست با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

عاملی که در میزان تهیه مواد و وسایل آموزشی مختلف تهیه ده به وسیله مرکز و مدیر برنامه درسی موثر است در دسترس بودن منابع و فرویت های داشتن کار تهیه برنامه درسی است.مثلا هنگامی که در نظام های آموزشی کشورهای در حال توسعه با مساله تهیه و توزیع مواد آموزشی برای مدارس نوبنیاد مواجه می شویم تاکید بر تدوین سریع و ارزان قیمت بودن مواد و وسایل آموزشی است.

نمونه برنامه ریزی درسی برای کنکور

در چنین نظام هایی ممکن است تیه کتاب های درسی و راهنمایی تدریس و یا برنامه های تلویزیونی آموزشی برای استفاده در مدارس کافی باشد.

در مقابل در نظام های ؟آموزشی پیشرفته که منابع بیشتری به برنامه ریزی و برنامه ریزی و برنامه نویسی درسی اختصاص داده می شود و فوریت زمانی کمتر وجود دارد.بدیهی است که یک مرکز برنامه درسیی میتواند مواد و سایل آموزشی متنوع تری برای استفاده مدارس تهیه کند.

از این رو هر برنامه درسی با توجه به تعداد و تنوع مواد آموزشی که در بر میگیرد از برنامه های درسی دیگر متمایز میشود.

در بسیاری از کشورهای ،مراکز و یا موسسات مختلفی مسول تهیه برنامه درسی کنکوری هستنددر برخی دیگر موسسه واحدی مسولیت تهیه برنامه درسی برای کلیه سطوح و زمینه های اموزشی را به عهده دارند.

در بسیاری از طرح های برنامه درسی برنامه های آموزشی سازمان یافته و دقیقی تدوین شده است مانند برنامه درسی علوم زیستی و برنامه ریاضیات مدارس این برنامه ها واحدهای درسی مشخص و فعالیت های یادگیری مربوط به هریک از واحد ها را به دست می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی با مرکز تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹