خانه / مقالات / برنامه ریزی درسی کنکور

برنامه ریزی درسی کنکور

برنامه ریزی درسی کنکور

برنامه ریزی درسی کنکور در نوشته قبل با عنوان برنامه ریزی درسی مطالبی را بصورت مختصر بیان کردیم.در این نوشته سعی داریم توضیحات کاملی پیرامون برنامه ریزی تحصیلی در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم.

برنامه ریزی تحصیلی باعث افزایش تمرکز ذهن می شود.زیرا با داشتن زمان مشخص ذهن بطور خودکار آمادگی برای یادگیری مطالب را پیدا می کند و فرآیند یادگیری با سرعت وکیفیت بالا صورت می گیرد.

یکی از معضلات نداشتن برنامه این است که شاید شما با داشتن مطالعه زیاد مطالب زیادی را یاد گرفته باشید ولی همه اطلاعات شما در روزهای پایانی بصورت بی نظم و طبقه بندی نشده در ذهن انباشته می شود و پردازش صحیح روی آن صورت نگیرد.این مورد سبب می شود فراموشی سریع مطالب به سرعت صورت گیرد در نتیجه آشفتگی و تنش ذهنی و البته هیجانات آشفته به همراه دارد.

در برنامه ریزی تحصیلی مدرسه اصلی تحت عنوان پیش خوانی وجود دارد.که شما قبل از تدریس معلم موظفید مطالب درسی را مطالعه کنید.این پیش خوانی سبب می شود که شما در روز تدریس مطالب را به آسانی و با کیفیت بهتری یادبگیرید.

در این قسمت از نوشته میخواهیم در مورد اصول برنامه ریزی مطالبی را بیان کنیم.برای داشتن یک برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور دقیق وهوشمند باید اصولی را رعایت کنیم.

برنامه ریزی روزانه برای کنکور

اصل اول مشخص کردن دقیق هدف است.اهداف یا کوتاه مدت هستند یا بلند مدت و مشخص کردن آن کمک شایانی در طراحی یک برنامه ریزی می کند.

بعنوان مثال اهداف کوتاه مدت گرفتن نمره خوب در امتحان کلاسی ریاضی است واهداف بلند مدت قبولی در امتحان کنکور است.

اهداف باید واقع بینانه و منطبق بر ظرفیت ها و توانایی های فرد باشد.در ابتدا باید برنامه ریزی طوری باشد که حتی سطح آن از سطح توانایی فرد پایین تر باشد وبه مرور زمان باعث افزایش توانایی دانش آموز بشود.

برنامه تحصیلی هر فرد باید طبق مشخصات شخصی او صورت گیرد نه براساس برنامه تحصیلی اطرافیان.چون هر شخص دارای ظرفیت های مشخصی است وبراساس این ظرفیت ها باید اهداف تعیین شود.

سعی کنید اهداف خود را به چند ریز هدف تقسیم کنید تا بتوانید به راحتی به هدف پایانی دست یابید.در این راستا زمان بندی برای رسیدن به هدف های کوچک کمک شایانی برای رسیدن به هدف نهایی می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی می توانید به خانواده بزرگ مالیم گروه بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹