خانه / دانشگاه آزاد / برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۸

برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۸

برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۸

برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۸ از چه زمانی شروع می شود؟ برای برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۸ از چه کسانی کمک بگیریم؟ مالیم گروه با برخورداری از مشاوران تحصیلی متخصص آماده ارائه برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۸ هستند.

رشته تجربی به دلیل بازار کار و موقعیت شغلی آینده از استقبال زیاد جوانان برخوردار است.اکثر متقاضیان حضور در کنکور سراسری تجربی خواهان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی هستند.در این میان به دلیل تعداد زیاد داوطلبان رشته تجربی ،رقابت برای کسب رتبه خوب در کنکور این رشته کمی سخت است و نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد.

یک برنامه ریزی اصولی چگونه باید باشد؟

یک برنامه دقیق و کارآمد برای قبولی در کنکور تجربی باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ برنامه مورد نظر باید برپایه علاقه و هدف شما از رشته مورد نظر باشد و شامل تمام موارد برای قبولی در کنکور تجربی باشد.یک برنامه باید مشخص کننده نحوه صحیح مطالعه کردن،میزان ساعات مطالعه،انجام خلاصه نویسی،مسلط شدن روی کتب درسی،منابع مفید کمک آموزشی،حضور در بهترین آزمون های آزمایشی و…باشد.

نحوه مطالعه درست برای کنکور را یادبگیرید

شکل درست مطالعه برای کنکور خواندن دروس به شکل جز به جز است.هدف از خواندن یادگیری باشد نه تمام کردن مبحث.باید بدانید نحوه خواندن دروس برای آمادگی در امتحانات کلاسی با آمادگی برای کنکور متفاوت است.امتحانات کلاسی به صورت تشریحی برگزار می شود ولی امتحان کنکور به صورت مفهومی است.

برای آمادگی کنکور باید با دقت بیشتری مباحث را مطالعه کنید.سعی کنید از حفظ کردن مطالب پرهیز کنید بلکه با روش ها و تکنیک های خاصی آن ها را ملکه ذهن خود کنید.در دروس محاسباتی از حفظ کردن مطالب بپرهیزید بلکه با اثبات آن ها را قبول کنید و به نحوی آن ها را رمز گشایی کنید تا ملکه ذهن شوند.

چگونه برای کنکور تجربی مطالعه کنیم؟

ابتدا نسبت به مطالعه دروس مورد علاقه اقدام کنیم و انگیزه و انرژی خود را در مطالعه بکار ببریم.سعی کنید بعد از ۱ ساعت مطالعه به مدت ۱۵ دقیقه استراحت کنیم.در هنگام مطالعه به منظور تامین انرژی از دست رفته باید از مواد قندی استفاده شود.

حاشیه نویسی:این روش بیشتر برای یادگیری مطالبی به کار می رود که از اهمیت چندانی برخوردار نیستند ولی خواندن آن ها ضرورت دارد.

خلاصه نویسی:در خلاصه نویسی باید ابتدا به عمق مطالب پی ببریم و برای یادآوری آن ها چند کلمه کلیدی را یادداشت کنیم.نحوه انتخاب کلمه کلیدی باید به صورتی باشد که با دیدن آن بتوانید کل مطلب را به یادآورید.

برای مطالعه دروس عمومی یا اختصاصی سعی کنید این دروس را به صورت تناوبی بخوانید.یعنی اول اختصاصی بعد عمومی را بخوانید.بهتر است دروس را به صورت راحت و سخت بخوانید.این کار باعث می شود مطالب را خوب به خاطر بسپارید.

تست زنی:سعی کنید تست دروس اختصاصی را بلافاصله بعد از مطالعه و تست دروس عمومی را به مدت ۲۴ ساعت بعد از مطالعه بزنید.

برای دریافت برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۸ و مشاوره تحصیلی مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه سراسری

تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه سراسری

تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه سراسری تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه سراسری به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.