خانه / جزوات / بهترین جزوه فیزیک کنکور

بهترین جزوه فیزیک کنکور

بهترین جزوه فیزیک کنکور

بهترین جزوه فیزیک کنکور :درس فیزیک از جمله دروسی است که در کنکور ریاضی مهم قلمداد می شود.ضریب این درس در کنکور ریاضی ۳ و در کنکور تجربی ۲ می باشد.تفاوت ضریب نشان دهنده اهمیت فوق العاده این درس در کنکور ریاضی می باشد.

برای دریافت جزوه ی فیزیک کنکور تجربی با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید.

بسیاری از داوطلبان هنوز نتوانسته اند برای کنکور خود برنامه ریزی کنند.برای برنامه ریزی ابتدا باید به یک مشاوره تحصیلی خوب مراجعه کنید.

اگر این امکان برای شما فراهم نیست و مجبورید به صورت شخصی برنامه ریزی درسی کنکور  کنید ابتدا باید با منابع درس فیزیک در کنکور سراسری آشنا شوید.

منابع فیزیک کنکور در ۴ مقطع مطرح می شود:

فیزیک سال اول دبیرستان که دو فصل انتهایی آن مدنظر است.فصل نور و آینه ها و فصل بازتاب نور و عدسی ها.در این مباحث جزوه های بسیاری برای یادگیری بهتر داوطلبان وجود دارد.

در بحث فیزیک سال دوم دبیرستان با ۴فصل اندازه گیری و بردار،کار و انرژی،ویژگی های ماده و گرما و قانون گازها سروکار داریم.فیزیک سال دوم به نحوی پایه و اساس فیزیک سال سوم و پیش دانشگاهی محسوب می شود.

در مقطع سال سوم درس فیزیک شامل مباحث زیر است.

فصل اول شامل مبحث ترمودینامیک و قانون گازها می باشد.البته این فصل مخصوص داوطلبان گروه ریاضی است و در گروه تجربی این فصل وجود ندارد.

فصل بعد مربوط به بحث الکتریسته ساکن و خازن ها می باشد.

در ادامه به بحث جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم(مقاومت ها) می رسیم که نیاز به مطالعه دقیق دارد.

دو فصل آخر مربوط به مباحث مغناطیس و القای الکترومغناطیس می باشد که نسبت به سایر فصول دارای تازگی مطلب می باشد و نیاز به مطالعه و مرور زیاد دارد.

بعد از مقطع سوم دبیرستان نوبت به مقطع پیش دانشگاهی می رسیم که دارای مباحث سنگین و پرحجمی می باشد که برای تسلط به آن نیاز به برنامه ریزی دقیق و تمرین بسیار داریم.

فیزیک پیش دانشگاهی شامل مباحث زیر است:

فصل اول مربوط به مقدمه ای از حرکت شناسی و دینامیک می باشد که از قسمت هایی تشکیل شده که در فیزیک ۱ دانشگاه نکات تکمیلی آن را فرا می گیرید.

فصل بعدی مربوط به حرکت نوسانی می باشد.به دنبال آن موج های مکانیکی را فرا می گیریم.

صوت از جمله مباحثی است که نیاز به تمرین زیاد دارد.در آخر با فصول موج های الکترومغناطیس ،آشنایی با فیزیک اتمی و لیزر و فیزیک هسته ای و حالت جامد سروکار داریم.

با تمرین زیاد در این فصل ها و مرور آن ها به راحتی می توانید به سوالات مربوط به این سه فصل در کنکور پاسخ درست دهید.

برای دریافت جزوه جامع فیزیک با عنوان بهترین جزوه فیزیک کنکور با مشاوره تحصیلی تلفنی  مالیم گروه تماس برقرار کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹