خانه / انتخاب رشته / تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

تاثیر سهمیه بسیج در  انتخاب رشته دانشگاه آزاد

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد

تاثیر سهمیه بسیج در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

سهمیه بسیج در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تاثیر به سزایی دارد و موجب افزایش کیفیت رتبه کنکور می شود.به بیان دیگر اگر متقاضی استفاده از سهمیه بسیج بتواند در کنکور کاردانی یا کارشناسی ۹۰ درصد نمره آخرین فرد قبولی با سهمیه عادی در رشته محل مورد نظر را کسب کند در کنکور قبولی را کسب می کند.

برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران ما تماس بگیرید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمه دوم

تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد که ولی برای مقاطع بالاتر نظیر کارشناسی ارشد لازم است که حداقل ۹۵ درصد نمره اخرین فرد قبول شده در کنکور را کسب کند.همچنین می توان با کسب امتیاز ویژه ۱۰۰ که به منطقه سپاه پاسداران مربوط می شود در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تاثیر گذاشت.استفاده از سهمیه بسیج فعال مشروط به کسب حداقل ۱۰۰ امتیاز می باشد.

نحوه کسب امتیاز به صورت زیر است:

هر ماه عضویت عادی ۱ امتیاز

هر ماه عضویت فعال ۵٫۲ امتیاز

هر ماه عضویت در شورای پایگاه ۵٫۳ امتیاز

هر ماه عضویت در شورای حوزه ۴ امتیاز

باید متذکر شویم استفاده از سهمیه بسیج فعال حتی در صورتی که ۱۰۰ امتیاز کامل را دارا باشید مشروط به بسیجی فعال بودن شماست.البته با ۱ سال از زمان حضور شما در بسیج گذشته باشد.

سهمیه بسیجی فعال در کنکور ازاد چند درصد است

نحوه ی دریافت کد ۱۲ رقمی

تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد در صورتی که در بسیج محله عضو هستید برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد به حوضه مقاومت شهر خود مراجعه کنید و گواهی عضویت بسیج فعال خود را دریافت کنید.سپس برای تایید نهایی کد ۱۲ رقمی به سپاه پاسداران منطقه خود مراجعه کنید و گواهی تایید شده را در ثبت نام انتخاب رشته دانشگاه آزاداستفاده کنید.

کسانی که از سهمیه بسیج استفاده می کنند به نسبت شانس بالاتری نسبت به کسانی که از سهمیه عادی استفاده می کنند دارا می باشند.دریافت کد ۱۲ رقمی مشروط به حضور مستمر در بسیج است و در صورت قطع ارتباط و همکاری شما این کد به شما تعلق نمی گیرد.

تنها می توانید یک بار از سهمیه بسیج استفاده کنید پس بهتر است در مقاطع سخت تر از امتیاز این سهمیه بهره مند شوید.اگر مثلا در مقطع کاردانی سهمیه خود را استفاده کرده باشید و موفق به قبولی شده باشید امکان استفاده مجدد در مقاطع بالاتر برای شما وجود ندارد.

آیا سهمیه بسیج در انتخاب رشته دانشگاه سراسری تاثیر دارد؟

به جز برخی از دانشگاه های نظامی از جمله دانشگاه بقیه الله که زیر نظر سپاه پاسداران است ،سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه سراسری تاثیری ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹