خانه / مقالات / تحصیل در رشته روانشناسی بدون کنکور

تحصیل در رشته روانشناسی بدون کنکور

تحصیل در رشته روانشناسی بدون کنکور

تحصیل در رشته روانشناسی بدون کنکور : پس از پذیرش در دانشگاه ها صرفا بر حسب سوابق تحصیلی، شما می توانید در رشته ی مورد علاقه ی خود یعنی روانشناسی اقدام به تحصیل نمایید. اگر برای شما مهم است که در چه دانشگاهی تحصیل می کنید می بایست از ظرفیت مازاد های آن دانشگاه که هزینه های هنگفتی نیز دریافت می کنند استفاده فرمایید. در طول دوره ی کارشناسی خیلی اهمیت خاصی ندارد که در چه دانشگاهی تحصیل نموده اید.

بیش ترین اهمیت در آن زمینه است که چقدر به رشته ای که خوانده اید علاقه مندید و یا چقدر سوادتان در این زمینه بالاست. هر چه زمان بیش تر می گذرد نیاز جامعه به یک انسان مجرب تر و فنی تر نسبت به یک انسانی که تنها یک مدرک در یک رشته ی به درد نخور را دارد بیش تر می شود.پس در این زمینه دقت لازم را به کار ببرید.

توانایی های لازم در رشته ی روانشناسی

دروس زیست شناسی و شیمی در این رشته اهمیت بسیار بالایی داردو بایستی پایه ی علوم زیستی یک دانشجوی متقاضی قوی باشد. به همین علت دانشجویان این رشته بیش تر از بین گروه های آزمایشی تجربی و انسانی پذیرفته می شوند. از سوی دیگر دروس آمار، ریاضی و زبان انگلیسی نیز در این رشته اهمیت بالایی دارد.از طرفی یک دانشجوی متقاضی رشته ی روانشناسی باید نسبت به جامعه ی خود دید عمیقی داشته باشد.او باید بتواند خصوصیات خاص افراد را درک نموده و پی به ویژگی های روانی هر فردی ببرد.

بیش ترین موقعیت های شغلی یک روانشناس در چه زمینه ای می باشد؟

معمولا به علت این که دغدغه های خانواده ها روز به روز بیش تر می شود و هدف اصلی هر خانواده ای مراقبت از فرزندان است که این مقوله به یاری شاخه های روانشناسی رشد و روانشناسی تربیتی امکان پذیر است.

 

مرکز مشاوره تحصیلی مالیم گروه

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

با شماره تلفن مرکز مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی تحصیلی مالیم از طریق تلفن ثابت

با  مرکز مشاوره تحصیلی تماس حاصل فرمایید

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹