خانه / دانشگاه آزاد / تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی در دانشگاه

تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی در دانشگاه

تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی در دانشگاه

تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی در دانشگاه امکان پذیر است؟ شرایط تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی در دانشگاه چیست؟ مدارک لازم برای تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی در دانشگاه کدام است؟

تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه هدف بسیاری از دانشجویان کوشا و توانمند است.دانشجویانی که در دانشگاه های روزانه و یا آزاد تحصیل می کنند اگر قصد ادامه تحصیل در رشته دوم را دارند تنها می توانند در رشته هایی که در دانشگاه های پیام نور ارائه می شود ثبت نام کنند البته اگر جزء استعدادهای درخشان باشند قضیه متفاوت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی با ما تماس بگیرید

شرایط تحصیل همزمان در دو رشته برای دانشجویان دانشگاه آزاد

متقاضیانی که بعنوان برگزیده آزمون سراسری محسوب می شوند توسط سازمان سنجش معرفی می شوند و کسانی که در مسابقات المپیاد علمی دانش آموزی کشور توسط وزارت آموزش و پرورش معرفی می شوند و کسانی که در جشنواره خوارزمی به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.

توسط سازمان پژوهش علمی ایران و کسانی که دارای شرایط گفته شده نمی باشند ولی بنا به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزش دانشگاه ویژگی های لازم را دارند به عنوان دانشجوی ممتاز محسوب می شوند و به شورای استعدادهای درخشان معرفی می شوند و بعد از تایید و بررسی از امکان تحصیل هم زمان دو رشته برخوردار می شوند.

رشته دوم باید دارای چه شرایط و ویژگی هایی باشد

تحصیل همزمان دو رشته فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی امکان پذیر است و دانشجویان مقاطع بالاتر از این امتیاز برخوردار نمی باشند.رشته ای که قرار است متقاضی بعنوان رشته دوم در آن تحصیل کند باید شورای هدایت تحصیلی آن را تایید کند.

دانشجوی متقاضی فقط یک بار می تواند از این امتیاز بهره مند شود و هنگام تحصیل نمی تواند رشته خود را تغییر دهد.اگر دو رشته در تعدادی دروس عمومی و تخصصی یکسان باشند نیاز به گذراندن مجدد آن ها نمی باشد.با تایید استاد مشاور دانشجو مجاز است در هر ترم تعدا ۲۷ واحد درسی را اخذ کند.

دانشجویان پسر بعد از فارغ التحصیلی در هر دو رشته به سازمان نظام وظیفه معرفی می شوند.دانشجو بعد از گذراندن دو نیم سال تحصیلی می تواند نسبت به اخذ رشته دوم اقدام کند.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

ثبت نام بدون کنکور رشته آتش نشانی

ثبت نام بدون کنکور رشته آتش نشانی

ثبت نام بدون کنکور رشته آتش نشانی ثبت نام بدون کنکور رشته آتش نشانی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 برای دریافت مشاوره تحصیلی با شماره :

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

داخلی ۱۵۰

تماس فقط از طریق تلفن ثابت – بدون پیش شماره و کد