خانه / سراسری / تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه سراسری

تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه سراسری

تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه سراسری

تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه سراسری به چه صورت است؟شرایط تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه سراسری چیست؟ آیا امکان تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه سراسری وجود دارد؟

تحصیل هم زمان برای دانشجویانی که در دانشگاه سراسری تحصیل می کنند به این صورت است که ورود به رشته دوم نیازی به آزمون سراسری نیست و براساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد.

ثبت نام و نام نویسی رشته دوم از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد.باید در نظر داشته باشید تحصیل هم زمان فقط در مقطع کارشناسی امکان پذیر است البته انتخاب رشته دوم باید از میان رشته های دانشگاه پیام نور صورت گیرد.برای دانشجویان پسر این امکان فراهم است که اگر توسط معافیت تحصیلی در حال تحصیل هستند می توانند با این معافیت در رشته دوم نیز ادامه تحصیل دهند.

باید این موضوع را بدانید که شهریه و هزینه تحصیل در رشته دوم به میزان شهریه دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور می باشد.

شرایط پذیرش در رشته دوم بدین صورت است که دانشگاه اولی مدارک برابر اصل متقاضی را طبق اعلام درخواست دانشگاه دوم به همراه نامه اداری رسمی ارسال کند.

تحصیل همزمان در دانشگاه سراسری و پیام نور

مدارک لازم جهت ثبت نام در رشته دوم تحصیل هم زمان

۱٫ریز نمرات و گواهی مقطع متوسطه و پیش دانشگاهی

۲٫ارائه مدرک معافیت تحصیلی برای سازمان نظام وظیفه یا ارائه کارت پایان خدمت

۳٫کارنامه ای که مشخص کننده دروس قبول شده در رشته دانشگاه ابتدایی

۴٫قابل توجه کسانی که تعهد خدمت دارند در زمان ثبت نام بایستی رضایت نامه سازمان یا موسسه ای که این افراد را بورس کرده است ارائه دهند.

دروس عمومی قبول شده در رشته اول قابلیت معادل سازی برای رشته دوم را دارند.البته این معادل سازی در پایان دوره صورت می گیرد.دروس تخصصی قبول شده در رشته اول قابلیت معادل سازی برای رشته دوم را دارند.البته این معادل سازی پایان هر سال تحصیلی صورت می گیرد.

دانشجویانی که متقاضی تحصیل هم زمان در دو رشته هستند باید در زمان انتخاب واحد دقت کنند تا در زمان امتحان دچار اختلال برنامه ای نشوند.

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور هستند اگر متقاضی تحصیل همزمان هستند می توانند به صورت غیر حضوری یا الکترونیکی در رشته ای که قوانین و شرایط آن توسط دانشگاه اعلام می شود تحصیل کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹