خانه / تدریس خصوصی / تدریس خصوصی دروس دانشگاهی

تدریس خصوصی دروس دانشگاهی

تدریس خصوصی دروس دانشگاهی

تدریس خصوصی دروس دانشگاهی : گاهی اوقات  شیوه تدریس یا نوع ارائه دروس در بعضی دانشگاه ها موجب می شود که دانشجو درس را به درستی متوجه نشود برای مثال  تعداد جلسات کلاس درس در دانشگاه پیام نور بسیارپایین است . این گونه جلسات به صورت رفع اشکال برگزار می شود  ، و یادگیری اولیه بر عهده خود دانشجوست  .

بهتر است افرادی در زمینه تدریس خصوصی دروس دانشگاهی فعالیت داشته باشند ، تا نیاز دانشجویان برآورده شود .

تدریس خصوصی دروس دانشگاهی به علت شیوه تدریس در اکثر دانشگاه ها در حال افزایش است .

امروزه اکثر مردم تمایل به گرفتن مدرک دانشگاهی دارند . این افراد به علت دغدغه و مشکلاتی که در زندگی خود با آن رو به رو هستند ، وقت و زمان کافی برای حضور در کلاس های درس را ندارند .

عده ای هم هستند که دردانشگاه های غیر حضوری یا نیمه حضوری تحصیل می کنند . این افراد در زمان امتحانات پایان ترم یا میان ترم با مشکل مواجه می شوند ، و نمی توانند از پس آن برآیند .

نتیجه نگرفتن در امتحانات پایان ترم سبب می شود ، که دانشجو برای ترم آینده یک بار دیگر درس یا دروس افتاده را بگیرد .  گرفتن دوباره دروس افتاده متحمل پرداخت شهریه است ، و این یعنی این که دانشجو علاوه بر این که وقت و زمان خود را از دست می دهد ، از نظر مالی هم  متحمل ضرر می شود . در نتیجه زمان گرفتن مدرک دانشگاهی ( فارغ التحصیلی ) دانشجو  به تعویق می افتد .

برای جلوگیری از این اتفاق به دانشجویانی که با این مشکل مواجه هستند توصیه می کنیم ، که حداقل زمان خود را از دست ندهند . هزینه ای که قرار است دانشجو برای پرداخت شهریه دوباره داشته باشد ، را برای تدریس خصوصی دروس دانشگاهی خود صرف کند .

تدریس خصوصی ریاضی دانشگاهی نسبت به بقیه دروس از اهمیت بالایی برخوردار است ، اکثر دانشجویان با دروس ریاضیات رابطه خوبی ندارد . این مساله زمانی بزگ تر می شود که رشته تحصیلی شخص در دروه دبیرستان علوم انسانی  باشد ، و برای ورود به دانشگاه یکی از رشته های مدیریت ، حسابداری و یا رشته های دیگری که نیازمند  داشتن دانش قوی  در زمینه ریاضیات است را انتخاب کرده باشد .

وقتی دانشجو با حجم زیادی از دروس ریاضیات که از نظر او یادگیری آن ها برایش غیر ممکن است رو به رو می شود ، احساس می کند که برای این رشته ساخته نشده است . این احساس نا امیدی در اکثر مواقع منجر به ترک تحصیل شخص می شود .

این دسته از دانشجویان نمی دانند که یادگیری درس ریاضیات آن گونه که آن ها گمان می کنند سخت نیست . به شرط آن که     با شیوه یادگیری اصولی و منطقی این درس آشنا شوند .

گفتنی است که هر کسی توانایی تدریس دروس ریاضیات دانشگاه را ندارد . کسی می توانند از پس تدریس این درس به خوبی برآید که اولا سواد بالایی در این زمینه داشته باشد و دوم این که چگونگی ارائه آن را بداند .

اساتید زیادی وجود دارند که از نظر علمی سطح بسیار بالایی دارند ، اما نمی توانند با دانشجویان ارتباط بر قرار کنند ، و دانش خود را منتقل کنند .

بر عکس این قضیه صدق هم می کند . استادانی هستند که فن بیان بسیار بالایی دارند . این اساتید به راحتی می توانند اطلاعات خود را به دانشجو منتقل کنند ، و دانشجو به راحتی آن را درک کند . اما به دلیل محدود بودن اطلاعات استاد اگر دانشجو سوالی فراتر از کتاب مورد تدریس بپرسد ، توانایی پاسخ گویی آن را ندارند .

 

دانشجویان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی و نحوه برگزاری کلاس های تدریس خصوصی در سراسر ایران با کارشناسان مالیم گروه ارتباط برقرار کنید

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

قیمت تدریس خصوصی دروس دانشگاهی

قیمت تدریس خصوصی دروس دانشگاهی به عوامل و موارد زیادی بستگی دارد . این طور نیست که برای تدریس هریک از دروس دانشگاهی قیمت مصوبی وجود داشته باشد .

 عوامل موثر بر قیمت تدریس خصوصی دروس دانشگاهی :

داشتن رزومه  استاد برای تدریس خصوصی دروس دانشگاهی در اکثر مواقع رابطه مستقیمی با قیمت تدریس دارد . اکثر استادانی که تجربه کاری بالایی دارند ، هم قیمت های بالاتری برای تدریس مطالبه می کنند .

نوع شهر و مکانی که زندگی می کنید رابطه مستقیمی با قیمت تدریس خصوصی دارد . مثلا قیمت تدریس خصوصی دروس دانشگاهی در تهران بسیار بالاتر از قیمت تدریس خصوصی همان دروس در شهر ستان های کم جمعیت تر است .

در بیشتر مواقع استادانی که مدرک تحصیلی بالاتری دارند ، هم قیمت بالاتری برای تدریس طلب می کنند . به عنوان مثال قیمت تدریس یک درس مشخص برای دو فرد که اولی مدرک کارشناسی ارشد و دومین شخص مدرک دکترا دارد ، متفاوت است .

فاصله مکانی که استاد برای تدریس طی می کند هم می تواند تاثیر گذار باشد . هر چه فاصله استاد از مکان مورد نظر برای تدریس بیشتر باشد ، نیازمند صرف زمان بیشتری برای استاد است .

مسلما قیمت تدریس همه دروس با هم برابر نیست . دروس پایه ای قیمت بالاتری نسبت به دروس علوم انسانی دارند .

بیاید دو درس ریاضیات و مدیریت را با هم مقایسه کنیم . اگر همه شرایط برای این دو درس برابر باشند ، آیا باز هم قیمت آن ها با هم برابر است ؟

دروس ریاضیات از جمله دروسی است که هر کسی توانایی تدریس در آن را ندارد ، و تا شخص دومی نباشد یادگیری آن به تنهایی دشوار است ، اما در مورد درس مدیریت این گونه نیست .

تعداد جلسات تدریس هم از موادی است که می توان در دسته عوامل موثر بر قیمت تدریس خصوصی قرار داد . دانشجویی

را در نظر بگیرید که خواهان تدریس برای رفع اشکالات درسی خود در یک جلسه است . اما دانشجویی دیگر خواهان تدریس کل کتاب در ۱۰ جلسه یا بیشتر است . شخصی که می خواهد برای این دو نفر تدریس کند ، قیمت هر جلسه تدریس را برای نفر دوم ( به علت بالا بودن تعداد جلسات ) کمتر در نظر بگیرد .

از همه این ها که بگذریم انصاف شخصی که تدریس می کند ، هم می تواند بر قیمت تدریس خصوصی موثر باشد .

دانشجویان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی و نحوه برگزاری کلاس های تدریس خصوصی در سراسر ایران با کارشناسان مالیم گروه ارتباط برقرار کنید

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹