خانه / تدریس خصوصی / تدریس خصوصی مقطع دبیرستان

تدریس خصوصی مقطع دبیرستان

تدریس خصوصی مقطع دبیرستان

تدریس خصوصی مقطع دبیرستان .تدریس خصوصی دروس دبیرستان : اولین کاری که برای ورود به مقطع دبیرستان صورت می پذیرد ، انتخاب رشته است . دانش آموزان دبیرستانی می توانند رشته های تجربی ، انسانی ، ریاضی یا رشته های زیر شاخه فنی حرفه ای و کار و دانش را انتخاب کنند .

با توجه به نوع رشته دانش آموزان ، نوع دروس تدریس خصوصی متفاوت است . مثلا برای دانش آموزان ریاضی تدریس خصوصی  دروس ریاضی و سپس فیزیک و شیمی اهمیت بیشتری دارد و …

دانش آموزان نظام تحصیلی جدید انتخاب رشته خود را قبل از ورود به مقطع دبیرستان انجام می دهند . دانش آموزان در پایه نهم برای ورود به دبیرستان یکی از رشته های شاخه نظری ، کار و دانش یا فنی و حرفه ای را انتخاب می کنند .

در هر کدام از این شاخه ها رشته هایی وجود دارد ، که دانش آموزان در پایه نهم بر اساس سوابق تحصیلی و علاقه خود می توانند هر کدام از این رشته ها را انتخاب کنند .

شیوه تدریس خصوصی مقطع دبیرستان برای هر رشته ای متفاوت است . در ادامه سعی می کنیم ، نحوه تدریس دروس هر رشته را بیان کنیم .

شاخه نظری به سه رشته ریاضی و فیزیک ، رشته علوم تجربی و رشته علوم انسانی تقسیم می شود .

رشته علوم تجربی : این رشته از مهم ترین و پر طرفدار ترین رشته های مقطع دبیرستان است . علت های زیادی برای انتخاب این رشته وجود دارد .

از مهمترین آن ها این است که دانش آموزان گمان می کنند رشته علوم تجربی بازار کار بهتری نسبت به بقیه رشته ها دارد ، و علاوه بر آن اکثر دانش آموزان رشته تجربی به خاطر رشته های پزشکی و دندانپزشکی و دارو سازی وارد این رشته می شوند  در هر صورت قصد ما این است ، که در این مقاله به شیوه تدریس خصوصی دروس رشته علوم تجربی بپردازیم .

تدریس خصوصی دروس مقطع دبیرستان

تدریس خصوصی مقطع دبیرستان

دروس اصلی رشته تجربی ریاضی ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و زمین شناسی است . دروس عمومی رشته علوم تجربی ( که در همه رشته ها برابر است )  شامل دین و زندگی ، عربی ، زبان و ادبیات فارسی و زبان انگلیسی  می شود . در رشته علوم تجربی اولویت تدریس با دروس اصلی و تخصصی است .

رشته ریاضی فیزیک : دانش آموزانی که وارد این رشته می شوند ، می بایست از پایه ریاضی قوی برخوردار باشند .

داشتن علاقه ، توانایی ذهنی بالا ، تجزیه و تحلیل مسائل وسرعت عمل فعالیت های دهنی از آیتم های مهم برای موفقیت در رشته ریاضی فیزیک است .

دزوس تخصصی رشته ریاضی فیزیک شامل ریاضیات ( هندسه ، حسابان ، جبر و احتمال و … ) ، فیزیک و شیمی می باشد .

رشته علوم انسانی : همه مسائلی که به انسان مربوط شود ، در رشته علوم انسانی گنجانده شده است . این رشته برای دانش آموزانی مناسب تر است ، که در دروس حفظی نسبت به بقیه دروس موفق تر اند .

همه دروس رشته علوم انسانی نیازمند تدریس خصوصی نمی باشد . از جمله  درس هایی که اکثر دانش آموزان  در یادگیری آن دچار مشکل می شوند ریاضیات است .

رشته های دیگری هم وجود دارند ، که دانش آموزان می توانند برای ورود به دبیرستان آن ها را انتخاب کنند . این رشته ها    ( که در شاخه کار و دانش و فنی و حرفه ای قرار دارند ) کامپیوتر ، حسابداری ، برق مکانیک و … هستند .

درسی که اکثرا در این رشته ها سخت تر است ، و نیازمند مدرس تدریس خصوصی ، ریاضیات است .

تدریس خصوصی مقطع دبیرستان

ریاضیات درسی است که برای همه رشته ها با اهمیت است . البته نوع این اهمیت برای برای هر رشته متفاوت است . اهمیت درس ریاضیان برای رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی به این دلیل است که، درس پایه و اصلی حساب می شود .

اما اهمیت درس ریاضی برای بقیه رشته ها به این دلیل است که اکثر این دانش آموزان در یادگیری ریاضیات با مشکل مواجه هستند. درست است که ریاضیات از دروس پایه های رشته های انسانی و دیگر رشته ها نمی باشد ، اما حداقل نمره قبولی کسب کردن درس ریاضیات برای این دانش آموزان اهمیت دارد .

در یک نتیجه گیری کلی باید بگویم که دانش آموزان متقاضی تدریس خصوصی دو دسته اند .

دسته اول دانش آموزانی هستند ، که پایه درسی قوی دارند  . این دانش آموزان خواهان تدریس خصوصی برای یادگیری اشکالات درسی و یا فراتر از کتاب هستند .

دسته دوم دانش آموزانی هستند ، که در یادگیری همه یا بخشی از مطالب کتاب درسی خود با مشکل مواجه اند . این دسته از دانش آموزان به مدرسی نیازمند هستند ، که کل کتاب درسی یا بخش هایی از آن را برای شان به صورت کامل و جامع تدریس کند .

بزرگ ترین خصوصیتی که که یک مدرس تدریس خصوصی داشته باشد .

۱- نحوه بیان خوب و شیوا ، به نحوی که دانش آموز کلام استاد را به درستی درک کند

۲- دانش و اطلاعات بالا در زمینه رشته و تخصص خود .

نوع مدرس تدریس خصوصی مقطع دبیرستان برای هر درس را این دو دسته از دانش آموزان مشخص می کند .

ویژگی های مدرس تدریس خصوصی برای هر دسته  از دانش آموزان :

برای دانش آموزان دسته اول ، دانش و اطلاعات بالا اهمیت بیشتر دارد ، زیرا این دسته از دانش آموزان نیازمند اطلاعات جامع و کامل تر نسبت به کتاب درسی خود هستند .

در مورد دانش آموزان دسته دوم دارا بودن نحوه بیان بسیار با اهمیت تر است ، زیرا دانش آموز نیازمند شخصی است که بتواند مطالب کتاب درسی را به بیان ساده تر و راحت تری به او بفهماند . اگر اطلاعات و دانش استاد در حد کتاب درسی باشد کفایت می کند .

سخن آخر این است ، که هر دانش آموز نیازمند تدریس از جانب مدرسی است ، که متناسب با نوع نیاز دانش آموز باشد .

دانش آموزانی که نیازمند مشاوره تدریس خصوصی ( همه دروس ) هستند ، می توانند با کارشناسان ما تماس بگیرند .

برای شرکت در کلاس های تدریس خصوصی با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

شماره گیری فقط از طریق تلفن ثابت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹