خانه / تدریس خصوصی / تدریس خصوصی کنکوری

تدریس خصوصی کنکوری

تدریس خصوصی کنکوری

تدریس خصوصی کنکوری در اکثر موارد بهترین شیوه برای قبول شدن در رشته و دانشگاه مورد علاقه در کنکور است . برای دانش آموزی که دروس کنکوری را به خوبی فرا نگرفته است ، یا در این گونه دروس ضعیف است ، بهترین کار تدریس خصوصی و به شیوه کنکوری است .

در این گونه موارد استاد می بایست خبره و حرفه ای باشد تا بتواند شیوه های صحیح تست زنی را به دانش آموز بیاموزد .

اکنون زمان آن نیست که دانش آموز درس را به صورت عمقی با پاسخ های تشریحی آموزش ببیند . دانش آموز باید شیوه پاسخ گویی به سوالات در کمترین زمان را یاد بگیرد .

اگر دانش آموز در طول دوران تحصیل در دبیرستان به فکر کنکور نبوده ، یا نتوانسته همه دروس را به درستی و عمقی بخواند هم اکنون می بایست دست به کار شود .

دانش آموزان دسته دومی هم هستند که از همان ابتدای ورود به دبیرستان به فکر کنکور و دانشگاه بوده اند ، و برای آن برنامه ریزی کرده اند .

این دانش آموزان ممکن است بتوانند از پس سوالات سطح آسان و متوسط کنکور به راحتی بر آیند ، اما برای آن که بتوانند سوالات سطح سخت کنکور را هم پاسخگو باشند ، می بایست سطح علم و دانش خود را بالاتر ببرند .

با این اوصاف تدریس خصوصی مقطع دبیرستان کنکوری می تواند برای همه دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون کنکور سراسری را دارند ، مفید باشد .

اهمیت تدریس خصوصی کنکوری برای دروس ریاضی ، فیزیک ، شیمی و … بالاتر از دروس حفظی  است . بنابراین رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک درخواست بیشتری برای تدریس خصوصی نسبت به بقیه رشته ها دارند .

کنکور سراسری هر ساله نیمه اول تیر ماه در ۵ گروه ریاضی  فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، هنر و زبان برگزار می شود . همه شرکت کنندگان کنکور در ۵ گروه آموزشی با دو دسته از سوالات عمومی و تخصصی مواجه اند .

سوالات عمومی مربوط به همه رشته هاست ، و شامل دروس عربی ، ادبیات و زبان فارسی ، دین و زندگی و زبان انگلیسی است . البته داوطلبان می توانند در هنگام ثبت نام زبان فرانسه یا آلمانی را به جای زبان انگلیسی انتخاب کنند .

دروس تخصصی هم برای هر گروه آزمایشی مطابق با رشته انتخابی فرد است .

تدریس خصوصی کنکوری در رشته علوم تجربی

اولین رشته ای که تدریس خصوصی در مورد آن بسیار با اهمیت است ، علوم تجربی است . اهمیت رشته تجربی به این دلیل است ، که چند سالی است که آمار شرکت کنندگان این رشته به شدت افزایش یافته است .

اهمیت تدریس خصوصی کنکوری در رشته علوم تجربی

آمار بالای شرکت کنندگان کنکور تجربی باعث بوجود آمدن فضای رقابتی بیشتری نسبت به بقیه رشته ها شده است . درس های زیست شناسی ، فیزیک ، شیمی و ریاضی دروس اصلی و تخصصی رشته علوم تجربی هستند .

اهمیت درس زیست بسیار بالاتر از بقیه دروس تخصصی است . چند سالی است که سوالات کنکور برای درس زیست شناسی به سوی سوالات مفهومی و عمقی کشیده شده است . این مساله  پاسخ گویی تست های زیست شناسی را با چالش روبه رو کرده است . برای رهایی از این چالش ها تدریس دروس به صورت خصوصی و به شیوه کنکوری بهترین راه حل است .

تدریس خصوصی کنکوری در رشته ریاضی فیزیک

برای موفقیت در کنکور ریاضی فیزیک می بایست عوامل و شرایطی مهیا باشد . یکی از این شرایط در دسترس بودن مدرسی که تدریس دروس را به صورت کنکوری و تستی ارائه دهد .

چرا تدریس خصوصی کنکور در رشته ریاضی فیزیک مورد توجه است ؟

زمان برای پاسخ گویی به سوالات کنکور فاکتور مهمی است که می بایست به آن توجه شود . گاهی برای پاسخ گویی به یک سوال تستی نکات و راه حل های میان بری وجود دارد ، که نیاز به یادگیری راه حل های تشریحی نیست .

مدرسی برای تدریس خصوصی مناسب تر است ، که به شیوه های تدریس نکات تستی و تکنیک های تست زنی در کمترین زمان آشنایی داشته باشد .

تدریس خصوصی کنکوری در رشته علوم انسانی

داوطلبان کنکور علوم انسانی نسبت به رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی کمتر نیازمند تدریس خصوصی هستند .

البته کسانی هستند که بخواهند برای رسیدن به نتیجه بهتر ( در کنکور علوم انسانی ) در کلاس های تدریس خصوصی شرکت کنند . این داوطلبان می توانند در درس های عربی و ریاضی و … از تدریس بهترین مدرسان بهره مند شوند .

تدریس خصوصی کنکوری در آزمون زبان : داوطلبان کنکورسراسری می توانند علاوه بر  رشته اصلی خود رشته زبان را نیز برای شرکت در آزمون سراسری انتخاب کنند .

داوطلبان در هنگام ثبت نام می توانند یکی از زبان های انگلیسی ، زبان آلمانی و زبان فرانسوی را انتخاب کنند . داوطلبان متقاضی کنکور زبان معمولا کسانی هستند ، که پایه زبان قوی ئارند .
داوطلبان متقاضی رشته زبان هم مانند بقیه رشته ها برای موفق شدن در کنکور نیازمند به تدریس خصوصی هستند .

تدریس خصوصی کنکوری در آزمون هنر : همه دانش آموزان رشته های علوم تجربی و علوم انسانی و ریاضی می توانند در کنکور هنر ثبت نام و شرکت کنند .

این دانش آموزان می توانند این رشته را در کنار رشته اصلی خود ( به عنوان رشته دوم )  انتخاب کنند . البته می توان رشته هنر را به عنوان رشته اصلی و اول خود قرار داد .

دروسی که در آزمون هنر مورد توجه قرا می گیرد ، درک عمومی هنر ، درک عمومی ریاضی و فیزیک ، ترسیم فنی ، خلاقیت تصویری و تجسمی ، خلاقیت نمایشی ، خلاقیت موسیقی و خواص مواد هستند.

از آن جایی دانش آموز هیچ گونه پیش زمینه ای در مورد دروس ارائه شده در آزمون هنر ندارد ، و از طرفی منابع شناخته شده ای در دسترس آکثر دانش آموزان نیست . تدریس خصوصی کنکوری در آزمون هنر می تواند کمک بزرگی به دانش آموزان باشد .

برای شرکت در کلاس های تدریس خصوصی کنکور با مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹