خانه / تدریس خصوصی / تدریس خصوصی

تدریس خصوصی

تدریس خصوصی

تدریس خصوصی چیست ؟ نوعی از تدریس است که به صورت انفرادی و اختصاصی با توجه به نیاز شخص توسط استاد صورت می گیرد .

از آن جایی که تدریس خصوصی نسبت به تدریس عمومی و تدریس در مدرسه و دانشگاه اثر  بخشی بهتری دارد ، مورد توجه بسیاری از افراد و خانواده ها  قرار گرفته است .

برتری کلاس های تدریس خصوصی نسبت به تدریس عمومی

افراد در کلاس های تدریس خصوصی به راحتی می توانند سوالات خود را بیان کنند ، و به پاسخ خود با بهترین بازدهی برسند. این شیوه تدریس  انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد .

شخص به راحتی می تواند زمان تشکیل کلاس ها را تغییر دهد ، و با برنامه های خود هماهنگ کند .

تعداد چلسات کلاس تدریس بستگی به سطح یادگیری شخص دارد ، و می توان آن را کم و زیاد کرد .

شرایط مدرس تدریس خصوصی

شخصی که به عنوان استاد تدریس می کند ، باید شرایط لازم و کافی برای تدریس را داشته باشد .

داشتن علم وآگاهی و مسلط بودن به دروس مورد تدریس

تدریس روان و شیوا ، مطابق با نیاز و سطح درسی شاگرد

مومن و متعهد باشد ، و در همه حال خدا را در نظر داشته باشد

صبور و با اخلاق باشد ، و از سوالات مکرر شاگردش خسته نشود

با ویژگی های روحی شاگردان خود آشنایی داشته باشد

منظم و وقت شناس باشد ، و همچنین با انصاف باشد

 

تدریس خصوصی از نظر تدریس در مقاطع مختلف تحصیلی به تدریس خصوصی مقطع ابتدایی ، مقطع راهنمایی ، مقطع دبیرستان ، تدریس کنکور و دروس دانشگاهی دسته بندی   می شود .

 

 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی و نحوه برگزاری کلاس های خصوصی در سراسر ایران با کارشناسان مالیم گروه ارتباط برقرار کنید

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

تدریس خصوصی مقاطع مختلف تحصیلی

تدریس خصوصی دروس مقطع ابتدایی : افرادی که در این مقطع تحت آموزش قرار می گیرند ، دانش آموزان دوره ابتدایی هستند . این دانش آموزان از نظر سن و سال کمتر از بقیه دانش آموزان هستند ، پس بهتر است با آن ها رفتار حرفه ای تری داشته باشیم  ( مخصوصا دانش آموزان اول ابتدایی ) .

اغلب دانش آموزان مقطع ابتدایی بازیگوش هستند ، و تمایلی به یادگیری ندارند .

دانش آموزان این مقطع زود خسته می شوند .

به دلایل گفته شده تدریس خصوصی مقطع ابتدایی ار حساسیت بیشتری برخوردار است .

دانش آموزان ششم ابتدایی می بایست خود را برای آزمون مدارس تیزهوشان آماده کنند ، پس اکثر متقاضیان تدریس در پایه ششم خواهان تدریس به صورت تستی و آمادگی برای آزمون تیزهوشان هستند .

تدریس خصوصی مقطع راهنمایی : دانش آموزان مقطع راهنمایی ( متوسطه اول ) در سه پایه هفتم ، هشتم و نهم تحصیل می کنند . اکثر این دانش آموزان در درس ریاضی با مشکل مواجه هستند .

دروس عربی و زبان انگلیسی و ریاضی از جمله دروس پایه ای هستند ، اگر دانش آموز پایه قوی در این دروس نداشته باشد ، در مقطع دبیرستان با مشکل مواجه می شوند .

شاید با خود بگویید پایه درس ریاضی از ابتدایی آغاز می شود . بله این گفته شما درست است ، اگر پایه ریاضی شخص در ابتدایی تقویت نشود ، در مقطع راهنمایی به راحتی قابل جبران است . اما اگر به آن توجه نشود ، و با همین پایه ضعیف وارد دبیرستان شود و برطرف کردن این نقطه ضعف به راحتی امکان پذیر نمی باشد.

تدریس خصوصی مقطع راهنمایی برای دانش آموزان پایه نهم از اهمیت بیشتری بر خوردار است ، زیرا  دانش آموزان پایه نهم خود را برای شرکت در آزمون تیزهوشان آماده می کنند . کلاس های تدریس به شیوه خصوصی برای آمادگی دانش آموز در آزمون های تیزهوشان می تواند بهترین گزینه باشد .

علاوه بر آزمون تیزهوشان دانش آموزان پایه نهم برای وارد شدن به پایه دهم انتخاب رشته در پیش دارند . انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی پایه نهم دانش آموز انجام می پذیرد .

تدریس خصوصی مقطع دبیرستان : اولین کاری که قبل از ورود به مقطع دبیرستان صورت می پذیرد انتخاب رشته است . دانش آموزان دبیرستانی قبل از وارد شدن به پایه دهم یکی از رشته های علوم تجربی ، علوم انسانی ، ریاضی و فیزیک یا رشته های زیر شاخه فنی حرفه ای و کار و دانش را انتخاب می کنند .

با توجه به نوع رشته دانش آموزان ، نوع دروس تدریس خصوصی متفاوت است . مثلا برای دانش آموزان ریاضی تدریس خصوصی  دروس ریاضی و سپس فیزیک و شیمی اهمیت بیشتری دارد و …

دانش آموزان دبیرستانی باید به این نکته آگاه باشند که لازمه موفقیت در کنکور فهم و یادگیری دقیق دروس دبیرستانی است . وعلاوه بر آن معدل دیپلم آن ها تاثیر مستقیم بر روی آزمون کنکور سراسری دارد .

تدریس خصوصی مقطع دبیرستان به دلیل پیچیدگی و اختصاصی شدن دروس کمی دشوار است . علم و آگاهی استاد با نوع دروس مورد تدریس رابطه مستقیم دارند .

به عنوان مثال ممکن شخصی که مدرک دانشگاهی فیزیک دارد ، بتواند به راحتی ریاضیات مقطع راهنمایی را تدریس کند ، اما تدریس ریاضیات مقطع دبیرستان برای همین شخص کاری دشوار خواهد بود .

تدریس خصوصی کنکوری : تدریس خصوصی کنکوری در اکثر موارد بهترین شیوه برای قبول شدن در رشته و دانشگاه مورد علاقه در کنکور است . دانش آموزی که دروس کنکوری را به خوبی فرا نگرفته است  ، یا در این گونه دروس ضعیف است ، بهترین کار تدریس خصوصی کنکوری است . در این گونه موارد استاد می بایست خبره و حرفه ای باشد تا بتواند شیوه های صحیح تست زنی را به دانش آموز بیاموزد .

اکنون زمان آن نیست که دانش آموز درس را به صورت عمقی با پاسخ های تشریحی آموزش ببیند . دانش آموز باید شیوه پاسخ گویی به سوالات در کمترین زمان را یاد بگیرد .

تدریس خصوصی دروس دانشگاهی : گاهی اوقات  شیوه تدریس یا نوع ارائه دروس در بعضی دانشگاه ها موجب می شود که دانشجو درس را به درستی متوجه نشود .

برای مثال  تعداد جلسات کلاس درس در دانشگاه پیام نور بسیارپایین است . این گونه جلسات به صورت رفع اشکال برگزار می شود و یادگیری اولیه بر عهده خود دانشجوست  . یا این که بعضی دروس دانشگاهی به صورت غیر حضوری یا نیمه حضوری برگزار می شود .

بهتر است افرادی در زمینه تدریس خصوصی دروس دانشگاهی فعالیت داشته باشند ، تا نیاز دانشجویان برآورده شود .

 

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی و نحوه برگزاری کلاس های خصوصی در سراسر ایران با کارشناسان مالیم گروه ارتباط برقرار کنید

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

 تدریس خصوصی را می توان چگونه و در کجا برگزار کرد 

کلاس های تدریس خصوصی می توانند به صورت تدریس خصوصی در منزل ( شخص یا استاد ) ، تدریس خصوصی در موسسات آموزشی یا تدریس خصوصی آنلاین  برگزار شوند.

 تدریس خصوصی در منزل : تدریس در منزل هم در منزل شخص صورت می گیرد ، و هم در منزل استاد . اما آن چه که بیشتر اتفاق می افتد تدریس در منزل شخص است .

مزیت تدریس خصوصی در منزل شخص این است که دانش آموز یا دانشجو در هر زمان و با هر لباسی می تواند در کلاس درس حاضر شود ، بدون هیچ اتلاف وقتی .

این شیوه تدریس در زمان امتهانات و پایان ترم بسیار مفید است ، زیر در این گونه موارد زمان بسیار ارزشمند است ، و شاگرد می تواند از زمان خود بهترین استفاده را ببرد .

در برخی موارد هم ممکن است بنا به شرایطی استاد تدریس را در منزل خود برگزار کند ، و شاگرد موظف است برای تدریس به منزل استاد برود .

تدریس خصوصی در موسسات آموزشی : گاهی اوقات ممکن است که به هر دلیلی شخص و استاد بر روی مکان تدریس در منزل ( شخص یا استاد ) به توافق نرسند ، و تاکید هم بر تدریس حضوری باشد . این گونه مواقع بهترین گزینه تدریس در آموزشگاه است .

در شیوه تدریس خصوصی در موسسات آموزشی استاد یا شاگرد با موسسه مورد نظر توافق می کنند ، که در برابر گرفتن مبلغی پول تدریس را در همان موسسه آموزشی آغاز کنند . موسسه آموزشی موظف است مکان مناسبی را در اختیار استاد و شاگرد برای تدریس قرار دهد .

تدریس خصوصی به صورت آنلاین :  در تدریس خصوصی آنلاین نیازی به حضور رو در روی استاد و شاگرد نیست . ممکن است در لحظه تدریس استاد در تهران باشد ، و شاگرد در دورترین نقطه ایران .

شیوه تدریس آنلاین برای افرادی مناسب تر است که در شهر ها و مکان های دور افتاده تر از شهر های بزرگ زندگی می کنند ، و امکان رفت و آمد برای آن ها به شهر های بزرگ برای بهره مند شدن از اساتید برتر وجود ندارد .

تنها ابزار مورد نیاز در تدریس آنلاین داشتن رایانه و دسترسی به اینترنت است . استاد و شاگرد می توانند با هم ارتباط صوتی و تصویری داشته باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹