خانه / دکترای تخصصی / تعداد دانشجوی مجاز در کلاس های مقطع دکتری دانشگاه آزاد

تعداد دانشجوی مجاز در کلاس های مقطع دکتری دانشگاه آزاد

تعداد دانشجوی مجاز در کلاس های مقطع دکتری دانشگاه آزاد

تعداد دانشجوی مجاز در کلاس های مقطع دکتری دانشگاه آزاد زمانی بود که قبولی در مقطع دکتری برای اغلب جوانان ودانشجویان آرزوی دست نیافتنی بود وپذیرفته شدن در این مقطع را مشروط به پشتکار و تلاش فراوان میدانستند.

برای مشاهده:

زمان شروع تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ۹۶ 

اما امروزه شواهد حاکی از آن است که برای قبولی در مقطع دکتری کافی است که فقط در جلسه کنکور حضور فیزیکی داشته باشید.البته کیفیت دانشگاه قبولی را نمیتوان تضمین کرد ولی در کل دانشگاهی که در مقطع دکتری دانشجو میپذیرد استانداردهای یک دانشگاه ایده آل را دارا میباشد.

در حالی که دربسیاری از دانشگاه ها عده ای از دانشجویان با تلاش وسختی فراوان خواهان رسیدن به مقاطع عالی وبالا هستند،تعدادی از دانشگاه ها هستند که با راحت کردن شرایط ورودی دانشجویان در مقطع دکتری،باعث میشوند دانشجویانی که فاقد بارعلمی دکتری هستند در این مقطع شروع به تحصیل کنند وبه دنبال آن شاید ارزش و اعتبار مدرک دکتری را به پایین ترین سطح بکشند.

تعداد دانشچویان مجاز مقطع دکتری ۹۶

حال این سوال مطرح میشود که ظرفیت پذیرش دانشجو در هرکلاس مقطع دکتری چند نفر است؟

حداکثر پذیرش دانشجو در هرکلاس مقطع دکتری دانشگاه آزاد ۱۰نفر میباشد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفت:طبق استاندارد های موجود در کلاس های درس مقطع دکتری حداکثر تعداد دانشجویان مقطع دکتری ۱۰نفر است وکلاس ها با این تعداد دانشجوها برگزار میشود.ایشان افزود:استانداردهای کلاس درس اعلام شده است وهر واحدی که مطابق با این استاندارد عمل نکند وآن را زیر پا بگذاردمطابق با قانون با آن واحد برخورد خواهد شد.

در مقطع دکتری استانداردهای این دانشگاه همانند دانشگاه دولتی میباشد واگر تعداد دانشجوها افزایش یافت میبایست تعداد کلاس های درسی را افزایش داد.

وی در خصوص نظارت مدیران ارشد افزود:در دوسال گذشته هیات های ارزیابی زیادی به واحدهای دانشگاه آزاد فرستاده شده اند که در اکثر موارد گزارش آن ها حاکی از آن بود که استانداردهای اعلام شده رعایت شده است و در مواردی که استانداردها را رعایت نکردند هشدار جدی داده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر تنها با یک تماس به خانواده مالیم گروه بپیوندید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹