خانه / دانشگاه آزاد / تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هر ساله پس از برگزاری کنکور سراسری نوبت به انتخاب رشته کنکور می رسد که در این مرحله داوطلبان زیادی با توجه به تجربیات خود و یا اطرافیان و همچنین بهره بردن از مشاوره های افراد خبره موفق به قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر خود می شوند

اما در این میان داوطلبانی هم هستند که یا موفق به قبولی در رشته دلخواه خود نشده و یا از رشته ی قبولی خود رضایت کافی را ندارند. برای این داوطلبان فرصت دوباره ای در نظر گرفته شده است و تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد یکی از این فرصت ها می باشد.

داوطلبان مجاز در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

داوطلبان مجاز در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مهم ترین سوال در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد این است که چه کسانی واجد انتخاب رشته تکمیل ظرفیت می باشند.قابل توجه آن دسته از افرادی که در انتخاب رشته مرداد ماه شرکت نکرده اند تنها شرایط شرکت در  حضور در جلسه کنکور سراسری و صدور کارنامه می باشد.

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

هر داوطلب تنها اجازه ۲۰ انتخاب رشته را در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ دارد و فقط در گرایش رشته خود می توانند انتخاب رشته کنند. به عنوان مثال داوطلبانی که در کنکور انسانی شرکت کرده اند ، تنها می توانند از رشته محل های رشته انسانی در تکمیل ظرفیت برخوردار شوند.

لازم به ذکر است که اگر داوطلبان در تکمیل ظرفیت مهر و بهمن دانشگاه آزاد ۹۶ شرکت کنند و همچنین در انتخاب رشته شهریور ماه هم در دانشگاه آزاد پذیرش شده باشند ، پس از اعلام  دیگر قبولی در دانشگاهی که شهریور ماه پذیرفته شده بودند لغو می گردد و تنها اجازه تحصیل در دانشگاهی را دارند که در تکمیل ظرفیت مهر و بهمن پذیرفته شده اند.

داوطلبان باید توجه داشته باشند،اصلی ترین گروه آموزشی که در کنکور آزاد با آن سرو کار داریم رشته علوم تجربی است زیرا که ۹۵ درصد رشته محل ها به غیر از رشته تجربی در تکمیل ظرفیت بدون آزمون بوده و تنها رشته محل هایی که با آزمون هستند

تکمیل ظرفیت اعلام می شوند و بسیار محدود هستند. آن دسته از داوطلبانی که ساکن تهران نمی باشند و می خواهند در رشته های به غیر از پزشکی و پیرا پزشکی شرکت کنند بدانند که تمام رشته  محل های دانشگاه آزاد بدون کنکور است.

نکات مهم در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

نکات مهم در دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ را تنها براساس علاقه خود اولویت بندی کنید.

در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد ۹۶ چند اولویت اولتان را نسبت به ترازتان خوشبینانه انتخاب کنید و توجه داشته باشید که در فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ تعدادی انتخاب بدبینانه و چند انتخاب منطقی داشته باشید.

متقاضیانی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ، تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ و همچنین انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۶ این مورد را رعایت کنند که انتخاب رشته ها و ترتیب آن بایستی براساس میزان علاقه باشد.

داوطلبان فرض را براین نگذارند که شانس قبولی در انتخاب اول بالاتر است و توجه داشته باشند که اگر انتخاب اولتان رشته محلی باشد که ترازش از تراز شما بالاتر باشد شانس قبولی را ازدست خواهید داد.

متقاضیانی که در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ در نیمه اول امسال شرکت می کنند لازم است بدانند که شروع کلاس های آن ها در دهه دوم بهمن ماه خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر نسبت به تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد با کارشناسان مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

۳ دیدگاه

  1. سلام ببخشید من ترازم ۶۹۸۰هست و رتبم ۱۶۵۰ و سهمیه ایثارگران ۲۵درصد دارم .تکمیل ظرفیت ازاد مهرماه رو پزشکی نیاوردم اما بالاترین اختلاف ترازم با اخرین فرد قبول شده در اکثر رشته محل ها ۱۷۰تا بود ممکن هست بتونم توی تکمیل ظرفیت بهمن ماه آزاد پزشکی قبول شم؟؟

  2. اره صد درصد هست البته اگه بخوای کجا بخونی چون فک نکنم بعضی از شهر ها جا داشته باشن چون تکمیل ضرفیت قبلیم همینطوری بود

  3. سلام من با تراز ۹۲۶۰ و رتبه ۲۷۰۰ منطقه یک ،تکمیل ظرفیت مهر ماه پزشکی نیاوردم،واسه بهمن امیدی هست قبول شم??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹