خانه / بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای

ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای

ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای

ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای به چه صورت است؟

شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای چیست؟

زمان ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای چه موقع است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد رشته دندانپزشکی بدون کنکور در مشهد ارائه دادیم.در این نوشته قصد داریم به بررسی ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای بپردازیم.

داوطلبان شاخه های فنی حرفه ای و کاردانش بعد از اخذ مدرک دیپلم در کنکور کاردانی شرکت می کردند و در رشته مورد نظر خود مجوز ورود به دانشگاه را به دست می آوردند.در این میان دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی در مقطع کاردانی رشته هایی را به صورت بدون کنکور ارائه می دادند.یعنی برای ثبت نام در این رشته ها نیاز به حضور در کنکور سراسری نبود و صرفا با ارائه مدرک دیپلم معتبر می توانستید در رشته مورد نظر خود ثبت نام کنید.

امسال براساس تصمیم شورای عالی آموزش کنکور کاردانی حذف شده است و داوطلبان صرفا براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام می کنند.داوطلبان مقطع کاردانی نظام قدیم یا نظام جدید با داشتن مدرک دیپلم معتبر می توانند در این ثبت نام شرکت کنند.

روال ثبت نام بدین شکل است که در زمان مقرر داوطلبان بایستی به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و با با وارد کردن اطلاعات خواسته شده نظیر معدل دیپلم نسبت به ثبت نام در رشته و دانشگاه مورد نظر خود اقدام کنند.سپس سوابق تحصیلی آن ها بررسی می شود و در زمان شهریور ماه نتیجه انتخاب رشته مشخص می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای

زمان ثبت نام مقطع کاردانی از روز ۶ خرداد ماه ۹۷ آغاز می شود و تا ۱۲ خرداد ۹۷ ادامه می یابد.در این شیوه ثبت نام داوطلبان به جای ۲ سال ۳ سال دوره آموزش متوسطه را می گذرانند.با هدف گذاری مشخص شده داوطلبان گروه فنی حرفه ای خیلی زود وارد نظام کار می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹