خانه / بدون کنکور / ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد هنوزهم متقاضیان زیادی را دارد ولی با تغییرات فراوانی در سال جاری رو به رو شده است که منجر به سردرگمی بسیاری از متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۶ شده است.

در حال حاضر ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی  و کاردانی ناپیوسته، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری عمومی رشته های غیر پزشکی و دکتری تخصصی ممکن است.

مجموعا هر ساله حداقل ۴۰۰ هزار الی بیش از یک میلیون دانشجو را جذب کند. در اینجا قصد داریم درباره ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ در همه مقاطع یک راهنمای جامع و کلی  تقدیم شما کنیم بصورتی که اگر در هر مقطعی از دانشگاه آزاد ، از کاردانی گرفته تا دکتری تخصصی ، قصد ثبت نام دارید ، با خواندن این مقاله بتوانید بطور کامل هم به زمان ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ و برای اطلاعات بیشتر بامشاوران مالیم گروه ما تماس حاصل فرمایید.

” آیا می دانید بیش از ۹۶ % رشته های کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۶ بدون کنکور بوده اند؟ “

ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ در مقطع کاردانی بدون کنکور نیمه دوم

اگر قصد دارید با ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ وارد مقطع کاردانی شوید باید در ابتدا می بایست که کدام کاردانی ؟ کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته ؟  کاردانی پیوسته و ناپیوسته چه فرقی با یک دیگر دارند ؟صرفا در دروس پیش نیاز مدر ک ادامه تحصیلی است.

اگر دیپلم دارید حق ادامه تحصیل در مقطع کاردانی پیوسته و اگر پیش دانشگاهی دارید توانایی ادامه تحصیل در رده کاردانی ناپیوسته را دارید. هر دو ثبت نام بدون کنکور و از طریق سامانه سنجش و اداره کل ارزیابی  و پذیرش دانشگاه آزاد انجام می شود. زمان ثبت نام  ورودی مهر ۹۶ از اوایل مرداد ۹۶ آغاز شده و تا اوایل مهر ادامه دارد.

ورودی بهمن ۹۶ هم از اواسط آبان آغاز شده و تا بهمن ادامه دارد.سایت ثبت نام سنجس می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد ۹۶ در مقطع کاردانی توصیه می کنیم یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و یا مقاله ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد را مطالعه کنید. برای مشاهده و اطلاع از دانشگاه بدون کنکور تهران کافی است فقط کلیک کنید .

ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ در مقطع کارشناسی بدون کنکور

ثبت نام در مقطع کارشناسی هم به دو دسته کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته تقسیم می شود . به این شکل که اگر فوق دیپلم دارید و می خواهید وارد مقطع کاردانی به کارشناسی شوید باید در ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ در مقطع کارشناسی ناپیوسته و اگر پیش دانشگاهی دارید و می خواهید.

برای اولین بار وارد مقطع کارشناسی شوید باید در ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ مقطع کارشناسی پیوسته شرکت کنید. ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هم کاملا بدون کنکور است و صرفا با داشتن مدارک فوق می توانید بدون شرکت در هیچ آزمون ورودی و برای اینکه طبق سال های گذشته  و۹۶ از اواسط مرداد ۹۶ آغاز می شود و معمولا تا اخرین روز ابتدایی مهر ادامه دارد.

ورودی بهمن ۹۶ هم از آبان تا بهمن است.و برای ثبت نام به سایت رسمی سنجش مراجعه کنید. اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی را دارید توصیه می کنیم برای راهنمایی بهتر مقاله ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد را مطالعه کنید. برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید. برای مشاهده دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید .

مهمترین خبر سال ۹۶ در کنکور ” ادغام ارشد و دکتری ۹۶ ، بزرگ ترین تغییر ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶

ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ در رشته های با آزمون

باوجود اینکه بیش از ۹۵ درصد رشته محل های دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی بصورت بدون آزمون دانشجو می گیرد ولی هنوز رشته های گروه پزشکی دانشگاه آزاد که شامل رشته های دکتری عمومی پزشکی ، داروسازی ، دندانپزشکی و رشته های پیراپزشکی است به همراه معدودی از رشته های غیر پزشکی پرطرفدار دانشگاه آزاد فقط از طریق کنکور سراسری دانشجو می گیرند.

بنابراین متقاضیان ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ در رشته های پزشکی و پیراپزشکی باید در ثبت نام کنکور ۹۶ شرکت کنند البته بعد از اعلام نتایج ، راه دانشگاه آزاد جدا شده و همچنان به روال گذشته انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۶ بصورت مجزا برگزار می گردد.

برای راهنمای بیشتر می توانید مقاله ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد ۹۶ را مطالعه کنید ویا با مشاوران متخصص ما تماس حاصل فرمایید.

ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ کارشناسی ارشد بدون کنکور

یکی از مهم ترین تغییراتی که در ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ را در ثبت نام کارشناسی ارشد مشاهده میکینیم. ب هدنبال سال های گذشته انتظار داشتیم دانشگاه آزاد بصورت مجزا اقدام به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد نماید ولی براساس اطلاعیه سازمان سنجش در مهرماه سال جاری ،ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد قرار بر این شد که ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ در مقطع کارشناسی ارشد با ثبت نام ارشد ۹۶ دانشگاه های سراسری ادغام شود.

آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون

درنتیجه امسال دانشگاه آزاد آزمون جداگانه ای در مقطع کارشناسی ارشد برگزار نخواهد کرد و متقاضیان به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می بایست در سایت رسمی سنجش ثبت نام خود را انجام می دادند.

اما بعد از برگزاری آزمون و زمان اعلام نتایج ارشد دانشگاه آزاد ، انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۶ بصورت مجزا از انتخاب رشته ارشد ۹۶ دانشگاه های سراسری برگزار می شود.

زمان ثبت نام از ۱ دی سال جاری آغاز شده و تا ۷ دی ماه مهلت ثبت نام خواهد بود که بعد از احتمال تدید ثبت نام طبق روال سال های گذشته وجود دارد است. برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ در مقطع دکتری

دکتری دانشگاه آزاد  هم مانند ارشد دستخوش تغییرات زیادی شد. طبق مصوبه کمیسیون آموزش مجلس ، قرار بر این شد که از سال ۹۶ آزمون دکتری دانشگاه آزاد با سایر موسسات آموزش عالی کشور و توسط سازمان سنجش برگزار شود .

در نتیجه همه متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد باید در آزمون دکتری سراسری ۹۶ ثبت نام کرده و در نتیجه ثبت نام جداگانه ای برای دکتری آزاد ۹۶ برگزار نمی شود. البته بعد از اعلام نتایج دانشگاه ازاد ، روند برگزاری انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۶ و مصاحبه دکتری آزاد ۹۶ بصورت مجزا و توسط معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد برگزار می شود.

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶

در مقطع دکتری از ۱۶ الی ۲۳ آذر ماه ۹۵ و سایت ثبت نام سایت سنجش می باشد.  مشاوران مرکز مشاوره ادامه تحصیلی مالیم آماده اند ثبت نام دانشگاه آزاد ۹۶ را در همه مقاطع ادامه تحصیلی و بدون نیاز به مراجعه حضوری ، از طریق سیستم مشاوره ادامه تحصیلی تلفنی برای شما انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹