خانه / بدون کنکور / ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور : ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور به چه صورتی انجام می شود؟
ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکورچیست؟
زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکوربه چه شکلی است؟
این ها جزء سوالات متداولی است که در ذهن اکثر داوطلبان تحصیل در دانشگاه سراسری ایجاد می شود.در این نوشته سعی داریم به بررسی ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکوربپردازیم.
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ۹۰۹۹۰۷۵۲۴۳
چند سالی است که با افزایش استقبال تحصیل در دانشگاه های دولتی و آزاد،دانشگاه های دولتی و موسسات آموزش عالی پی به اهمیت تحصیل در جامعه بردند.به همین خاطر با هدف حمایت و افزایش انگیزه در قشر داوطلب ادامه تحصیل دانشگاهی بخشی از پذیرش خود را به ثبت نام دانشجویان به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی آن ها اختصاص داده اند.
با این اقدام تعداد عظیمی از داوطلبان که به دلایل مختلف توانایی حضور در جلسه کنکور سراسری را ندارند می توانند بدون شرکت در آزمون کنکور و تنها براساس سوابق تحصیلی خود به دانشگاه های دولتی راه پیدا کنند.
در این سوالات متداولی از قبیل شرایط،تاریخ و نحوه ثبت نام متقاضیان در رشته های بدون آزمون و تنها براساس سوابق تحصیلی  و لیست رشته هایی که بدون آزمون در دانشگاه های سراسری ارائه می شوند و…برای متقاضیان ایجاد می شود که مرکز مالیم گروه با برخورداری از متخصصان و مشاوران حوزه امور تحصیلی آماده ارائه پاسخ جامع در این خصوص می باشد.تنها کافی است با ما تماس برقرار کنید.

شما عزیان می توانید برای پاسخ تمام سوالاتتان با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور

زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکوردر اواسط مردادماه می باشد.در این زمان داوطلبان می توانند نسبت به ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری صرفا براساس سوابق تحصیلی اقدام کنند.
در این زمان دفترچه راهنمای ثبت نام و نام نویسی و پذیرش داوطلبان تنها براساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور و همچنین جدول کدرشته هایی که که پذیرش دانشجو در آن ها بدون کنکور و تنها براساس سوابق تحصیل انجام می شود در سایت سازمان سنجش بارگزاری می شود وشما می توانید با کلیک برروی لینک مورد نظر آن را نمایش دهید.
داوطلبان می توانند طبق قوانین و شرایط درج شده در دفترچه راهنمای مربوط به ثبت نام و پذیرش دانشجویان بدون کنکور و تنها براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) اقدام به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته به تعداد حداکثر ۱۵۰ رشته به صورت کاملا اینترنتی در دانشگاه های دولتی و موسسات آموزش عالی اقدام کنند.
البته باید یادآورشویم که تعدادی از رشته هایی که اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور و تنها براساس سوابق تحصیلی می کنند در زمان تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه سراسری در آذر ماه در دفترچه تکمیل ظرفیت ارائه می شوند که می توانید نسبت به انتخاب آن ها اقدام کنید.
برای اطلاع دقیق از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

نحوه ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور

داوطلبان متقاضی برای ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور تنها براساس سوابق تحصیلی می توانند در یک گروه آزمایشی اصلی و دو گروه آزمایشی هنر و زبان شرکت کند.باید متذکر شویم که داوطلبان بایستی تمامیه اطلاعات درج شده در کارت اعتباری ثبت نام که شامل شماره سریال ثبت نام و رمز عبور می باشد حفظ کند.
بعد از کامل کردن فرم اینترنتی درخواست ثبت نام و انتخاب رشته ،کد پیگیری که ۱۶ رقمی است را یادداشت کنند و در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.
اگر پس از اتمام مرحله های ثبت نام و انتخاب رشته و دریافت شماره ۷رقمی پرونده و کدپیگیری که ۱۶ رقمی می باشد و مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته است،متوجه شدید که در ثبت اطلاعات خود مرتکب اشتباه شدید،باید از انجام ثبت نام و انتخاب رشته جدید یا مکاتبه با سازمان سنجش خودداری کنید.
برای ویرایش این اشتباه بایستی به قسمت ویرایش اطلاعات در سایت مراجعه کنید و در محدوده زمان مشخص شده از سوی وزارت علوم برای ثبت نام و انتخاب رشته ،نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام کنید.

ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور

شرایط ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور

در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور باید بدانید که اگر داوطلبان ثبت نام در دانشگاه در کنکور سراسری شرکت کرده باشد ولی بعد از دریافت کارنامه مجاز به انتخاب رشته نشده باشد یا در جلسه کنکور شرکت نکرده باشد فقط می تواند نسبت به انتخاب رشته دانشگاه بدون کنکور و تنها براساس سوابق تحصیلی اقدام کند.اگر به صورت اشتباه کدرشته محل هایی را در زمان انتخاب رشته وارد کند که نمره آزمون در آن ها تاثیر مستقیم دارد ،انتخاب رشته آن ها تایید نمی شود و ادامه مراحل انتخاب رشته اینترنتی برای آن ها امکان ندارد.
حال اگر متقاضی در کنکور شرکت نکرده باشد و داوطلب ثبت نام بدون کنکور باشد در ابتدا بایستی هزینه مربوط به ثبت نام هر گروه آزمایشی را پرداخت نماید و با کامل کردن فرم درخواست ثبت نام با درج کردن کدرشته محل های انتخابی خود طبق اولویت بندی و علایق امور ابتدایی ثبت نام را انجام دهند.در پایان شماره پرونده که ۷ رقمی می باشد و کد پیگیری که ۱۶ رقمی می باشد را از سیستم دریافت کنید.
اگر داوطلب در کنکور ثبت نام کرده باشد ولی بنا به دلایلی نتواند در کنکور شرکت کند یا مجاز به انتخاب رشته دانشگاهی نشده باشند نیازی نیست در این مرحله ثبت نام کنند و بدون ثبت نام قادرند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند البته در صورتی که داوطلب متقاضیه ثبت نام در گروه آزمایشی مغایر با گروه خود باشد یا خواهان انتخاب رشته در چند گروه آزمایشی باشد باید مجدد نسبت به ثبت نام اقدام کند.
برای دریافت اطلاع دقیق پیرامون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.
لینک های مرتبط:
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ۹۰۹۹۰۷۵۲۴۳
برای ارتباط با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹