خانه / بدون کنکور / ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور  چگونه است ، و چه شرایطی دارد .

در این مقاله سعی داریم شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور را در همه مقاطع تحصیلی شرح دهیم .

قبل از همه قصد داریم مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور را بیان کنیم .

اولین مزیتی که دانشگاه پیام نور نسبت به دانشگاه های دیگر ( به غیر از دانشگاه های روزانه ) دارد ، پرداخت شهریه پایین نسبت به دانشگاه های دیگر است .

برای شرکت در کلاس های دانشگاه پیام نور هیچ اجباری وجود ندارد . کلاس ها به صورت حضوری ، غیر حضوری و الکترونیکی برگزار می شود .

دانشجویان اگر مایل باشند ، می توانند در کلاس ها که عمدتا به صورت رفع اشکال است شرکت کنند .

امکان ادامه تحصیل برای شاغلین و کارمندان وجود دارد ، زیرا هیچ گونه اجباری برای شرکت در کلاس های دانشگاه پیام نور وجود ندارد .

امکان ادامه تحصیل در دو رشته دانشگاهی برای دانشجویان فراهم است .

با توجه به زیاد بودن واحد های دانشگاهی و گستردگی آن امکان ادامه تحصیل در نزدیک ترین واحد دانشگاهی به محل سکونت دانشجو وجود دارد .

امکان مهمان شدن در دانشگاه پیام نور برای دانشجویان فراهم است .

 

 ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور در مقطع کارشناسی

کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری ثبت نام نکرده اند ، یا ثبت نام کرده اند ، و در جلسه آزمون حضور نداشته اند ، یا مجاز به انتخاب رشته نشده اند می توانند بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های سراسری ثبت نام کنند .

یکی از دانشگاه های پذیرش بر   اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور است .زمان ثبت نام آن هم نیمه مرداد هر ماه همزمان با انتخاب رشته دانشگاه  سراسری است .

داوطلبان می توانند در زمان گفته شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند ، و پس از دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته ، و مطالعه آن ثبت نام خود را انجام دهند .

داوطلبان می توانند در دفترچه انتخاب رشته از ۱ تا ۱۵۰ رشته را انتخاب نمایند ، که این انتخاب ها می تواند از بین دانشگاه های پیام نور باشد .

شرایط ثبت نام در دانشگاه پیام نور بدون کنکور در مقطع کارشناسی : داوطلبانی می توانند ثبت نام کنند که دارای مدرک پیش دانش گاهی  یا دیپلم نظام قدیم  یا دارای مدرک کاردانی باشند .

داوطلبانی که دیپلم نظام جدید را دارند ، ولی مدرک پیش دانشگاهی ندارند حق ثبت نام ندارند . پذیرش دانشگاه پیام نور بدون کنکور فقط بر اساس سوابق تحصیلی  انجام می پذیرد ، در نتیجه معدل دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلبان بسیار اهمیت دارد ، و می بایست به طور دقیق در دفترچه ثبت نام وارد شود .

داوطلبان مرد می بایست مشکل نظام وظیفه نداشته باشند .

داوطلبان محترم برای درسترسی به اطلاعات بیشتر در مورد زمان ثبت نام ، انتخاب رشته ، شرایط شرکت در دانشگاه پیام نور بدون کنکور و هر سوال و ابهامی با کارشناسان مالیم گروه در ارتباط باشند .

ثبت  نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد از میان افرادی که دارای مدرک کارشناسی هستند ، انجام می شود .

این داوطلبان می توانند در دوره های فراگیر که برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد انجام می شود شرکت کنند .

دانشجویان می توانند ، بدون توجه به رشته تحصیلی مقطع کارشناسی خود ، در هر رشته ای که دوست دارند ، و در لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور۹۷

قرار دارد ، ثبت نام کنند .

ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد به این صورت است که فرد متقاضی پس از ثبت نام در دوره فراگیر و انتخاب رشته دلخواه خود در مرحله دانشپذیری قرار می گیرید .

دانشپذیر موظف است دروس ترم اول مقطع کارشناسی ارشد را بخواند ، و پس از کسب کردن حد نصاب لازم در دروس ارائه شده  به مرحله دانشجویی وارد می شود .

شخص می بایست قبل از وارد شدن به مرحله دانشجویی شهریه دروسی ( ترم اول ) را که گذرانده پرداخت کند .

تفاوت ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد با ثبت نام از طریق آزمون

مبلغ شهریه دانشجویانی که از طریق دوراه های فراگیر پیام نور وارد دانشگاه شده اند ، اندکی بیشتر از دانشجویانی است که از طریق آزمون کنکور ارشد وارد دانشگاه شده اند .

در مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان دوره های فراگیر عنوان فراگیر بیان می شود .

ارزش مدرک دانشجویانی که از طریق آزمون وارد دانشگاه شده اند ، بیبشتر از مدرک دوره های فراگیر پیام نور است .

داوطلبان محترم می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و مدارک لازم و منابع دوره های ارشد فراگیر پیام نور و

مشاوره تحصیلی با مشاوران مالیم گروه ارتباط برقرار کنند.

ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور در مقطع دکترا 

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور در مقطع دکترا را دارند ، می بایست فقط از طریق آزمونی که از طریق سازمان سنجش ، و برای ورود به دوره دکترای دانشگاه پیام نور برگزار می شود ، شرکت کنند .

البته برای دانشجویان نفرات برتر دانشگاهی و استعداد های درخشان امکان ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور در مقطع دکترا وجود دارد .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آیین نامه ها و قوانین و مقررات دانشگاه پیام نور و مشاوره تلفنی دانشگاه پیام نور با مشاوران مالیم گروه در ارتباط باشید .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹