خانه / بدون کنکور / ثبت نام رشته باستان شناسی

ثبت نام رشته باستان شناسی

ثبت نام رشته باستان شناسی

ثبت نام رشته باستان شناسی به چه صورت است؟

شرایط ثبت نام رشته باستان شناسی چیست؟

زمان ثبت نام رشته باستان شناسی چه موقع است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد آخرین مهلت ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ارائه دادیم.در این نوشته قصد داریم به بررسی ثبت نام رشته باستان شناسی بپردازیم.در ابتدا مختصری به معرفی رشته باستان شناسی می پردازیم.

رشته باستان شناسی یکی از رشته های دانشگاهی گروه علوم انسانی است.البته دانشجویان و داوطلب می توانند در دانشکده های هنر این رشته را تا مقطع کاردانی سپری کنند.دانشجویان بعد از گذراندن ۱۳۰ واحد درسی مدرک کارشناسی را دریافت می کنند.

از جمله کارهای مهمی که دانشجویان باستان شناسی باید در طول تحصیل انجام دهند حفاری منطقه ای است که توسط دانشگاه مشخص شده است.البته این عمل که جزء واحدهای درسی محسوب می شود در ۲ ترم پایانی ارائه می شود و دانشجویان بایستی آن را بگذرانند تا اطلاعات و دانش ها و مهارت های کسب شده خود در طول ترم های قبل را محک بزنند.

باستان شناسان و مورخان این رشته را تحت عنوان مادر علم تاریخ لقب می دهند.هدف این رشته آشکار کردن عقبه و گذشته فرهنگی،اقتصادی،سیاسی ،مذهبی و … است.طبق آمار هر ساله حدود ۱۰۰ نفر در این رشته تحصیل می کنند.

شرایط ثبت نام رشته باستان شناسی

تعداد زیادی از دانشگاه ها که رشته باستان شناسی را ارائه می دهند داوطلبان و متقاضیان تحصیل در این رشته را بدون هیچگونه شرایط خاصی و تنها با داشتن مدرک دیپلم پذیرش و ثبت نام می کنند.

از جمله شروط ورود به رشته باستان شناسی این است که در مقطع دبیرستان در رشته علوم انسانی تحصیل کرده باشید و در دانشگاه این رشته را انتخاب کنید.البته تعدادی از دانشگاه های هنر نیز داوطلبان و متقاضیان این رشته را پذیرش می کنند که در اینصورت تا مقطع کاردانی می توانید در این دانشگاه تحصیل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای

ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای

ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای ثبت نام بدون کنکور رشته های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *