خانه / بدون کنکور / ثبت نام رشته خلبانی

ثبت نام رشته خلبانی

ثبت نام رشته خلبانی

ثبت نام رشته خلبانی به چه صورت است؟

شرایط ثبت نام رشته خلبانی چیست؟

زمان ثبت نام رشته خلبانی چه موقع است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد ثبت نام رشته های بدون کنکور ارائه دادیم.در این نوشته قصد داریم به بررسی ثبت نام رشته خلبانی بپردازیم.

اگر از کودک یا نوجوانی در مورد علاقه مندی به مشاغل آینده سوال بپرسید با جوابی تحت عنوان می خواهم در آینده خلبان بشم مواجه می شوید.به خیال بسیاری از افراد جامعه خلبانی جزء مشاغل پردرآمد جامعه و هم ردیف با شغل پزشکی محسوب می شود ولی باید بگوییم اینطور نیست.

هرساله ارتش جمهوری اسلامی ایران برای تکمیل کادر نیروی خود در بخش های مختلف اقدام به برگزاری آزمون هایی می کند تا بدین وسیله جوانان واجد شرایط و علاقه مند را جذب نماید.آزمون خلبانی یکی از این آزمون هاست که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

شرایط ثبت نام رشته خلبانی

در ابتدا داوطلب برای ثبت نام نیاز به یکسری شرایط عمومی نظیر داشتن دیپلم،حداقل سن ۱۷،کارت پایان خدمت یا معافیت تحصیلی یا معافیت غیر پزشکی ،عدم سوء سابقه و… داشته باشد تا بتواند وارد مراحل بعدی آزمون خلبانی شود.

بعد از گذر از مرحله اولیه وارد مرحله گزینش می شویم.اولین قسمت مربوط به پزشکی عمومی می باشد که برای همه رشته یکسان است.مورد بعدی تست ورزش است که این مرحله نیز برای همه رشته ها یکسان است.

بعد از گذر از این مرحله نوبت به شرکت در آزمون کتبی و مصاحبه عقیدتی سیاسی می رسد.این مرحله نیز برای همه رشته ها یکسان است.

مرحله آخر گزینش مربوط به بخش حفاظت اطلاعات می رسد که در این مرحله در مورد زندگی شخصی و نزدیکان درجه ۱ شما سوالاتی مطرح می شود.تست پزشکی نهایی نیز در این مرحله صورت می گیرد.

اگر موفق به گذر از این مراحل شدید باید منتظر اعلام نتایج باشید که ظرفیت پذیرش در این مرحله تاثیرگذار است.برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹