خانه / بدون کنکور / ثبت نام رشته شهرسازی بدون کنکور

ثبت نام رشته شهرسازی بدون کنکور

ثبت نام رشته شهرسازی بدون کنکور

ثبت نام رشته شهرسازی بدون کنکور به چه صورت است؟

شرایط ثبت نام رشته شهرسازی بدون کنکور چیست؟

زمان ثبت نام رشته شهرسازی بدون کنکور چه موقع است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد ثبت نام رشته گرافیک بدون کنکور ارائه دادیم.در این نوشته قصد داریم به بررسی ثبت نام رشته شهرسازی بدون کنکور بپردازیم.

رشته شهرسازی یا همان مهندسی شهر سازی از جمله رشته های پرطرفدار در میان داوطلبان گروه ریاضی محسوب می شود.به همین دلیل ثبت نام بدون کنکور رشته مهندسی شهرسازی فرصت خوبی است برای داوطلبانی که نتوانستند در کنکور سراسری رتبه مورد نظر را کسب کنند.

در یک شهرسازی مدرن وجود یک متخصص و فرد با صلاحیت بسیار لازم و ضروری است.مهندس شهرسازی می تواند در بخش های طراحی شهری یا برنامه ریزی شهری فعالیت کند.

به طور کل رشته مهندسی شهرسازی بر ۶محور استوار است که در ادامه به توضیح مختصر هر کدام می پردازیم.

برنامه ریزی شهری که مربوط به نوع کاربری اراضی است.در این محور طی بررسی مختلف معلوم می شود که ما از فضاهای شهر چگونه و به چه منظور استفاده کنیم.برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی،برنامه ریزی حمل و نقل،برنامه ریزی شبکه های شبکه های زیرساختی،برنامه ریزی محیط زیست.

هر کدام از این محورها به بررسی دقیق مسائل و مباحث مربوطه می پردازد.

شرایط ثبت نام رشته شهرسازی بدون کنکور

همانطور که در ابتدا گفتیم ثبت نام بدون کنکور رشته مهندسی شهرسازی فرصت خوبی است برای داوطلبان این رشته که در کنکور سراسری نتوانستند رتبه مورد نظر را کسب کنند.این رشته در دانشگاه های مختلف ارائه می شود.دانشگاه آزاد و دانشگاه علمی کاربردی این رشته را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند.

برای ثبت نام در این دانشگاه ها کافی است که مدارک مورد نیاز را فراهم کنید و در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد یا علمی کاربردی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹