خانه / بدون کنکور / ثبت نام رشته طراحی دوخت بدون کنکور

ثبت نام رشته طراحی دوخت بدون کنکور

ثبت نام رشته طراحی دوخت بدون کنکور

ثبت نام رشته طراحی دوخت بدون کنکور رشته طراحی لباس دانشگاه علمی کاربردی طراحی دوخت از جمله رشته هایی است که اکثر زنان با استعداد ایرانی تمایل دارند در آن بصورت علمی وحرفه ای فعالیت کنند ولی منبع جامعی برای راهنمایی به آن ها وجود ندارد.در این نوشته سعی داریم به بررسی این رشته و راه های ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل در این رشته بپردازیم.

مقطع کاردانی رشته طراحی و دوخت

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور علمی کاربردی طبق آمار چیزی در حدود ۹۰درصد از جوان های ایرانی مایل اند که تحصیلات دانشگاهی را به نحو احسن طی کنند وبه موفقیت های گوناگون در زمینه های شغلی واجتماعی نایل شوند.در گذشته به دلیل ظرفیت پذیرش کم دانشگاه ها،امکان پذیرش وحضور تمام دانشجویان در دانشگاه نبود ولی امروزه با افزایش ظرفیت دانشگاه ها و تاسیس موسسات و مراکز علمی جدید غالبا اکثر دانشجویان از شانس حضور در دانشگاه برخوردارند.

در گذشته تنها پس از قبولی در دانشگاه،اضطراب و استرس فروکش می کرد ولی امروزه با احتمال قبولی در دانشگاه این استرس ونگرانی بطور کل از بین رفته است.

ثبت نام رشته طراحی دوخت کارشناسی بدون کنکور

رشته طراحی دوخت هم جزء رشته هایی بود که قبولی در دانشگاه در این رشته بسیار سخت بود ولی امروزه با افزایش ظرفیت دانشگاه ها این مشکل حل شده است وداوطلبان علاقه مند می توانند به راحتی در این رشته به ادامه تحصیل بپردازند.

برای ادامه تحصیل در این رشته در سطح دانشگاه نیاز است دانش آموزان بعد از کسب گواهی دیپلم خود در امتحان ورودی این رشته شرکت کنند و در مقطع فوق دیپلم ادامه تحصیل بدهند.

دروسی که شما باید برای آمادگی در کنکور به مطالب آن ها مسلط باشید به شرح زیر است:

تاریخ هنر ایران وجهان،مبانی هنرهای تجسمی،الیاف نساجی،طراحی اندام ولباس،الگو ودوخت ۱و ۲

این رشته در ۴۲ دانشگاه کشور بصورت روزانه ارائه می شود و اقدام به پذیرش دانشجو می کند.البته در ۳ دانشگاه غیر انتفاعی کشور هم ارائه می شود.

برای ورود به این رشته ابتدا باید شرایط ورود به شاخه فنی وحرفه ای را کسب کنید.بعد از مقطع کاردانی،ادامه تحصیل تا مقطع کارشناسی ارشد به صورت ناپیوسته صورت می گیرد.

برای نام نویسی بدون کنکور در این رشته باید طبق شرط معدل وپرداخت شهریه در دانشگاه های پیام نور فراگیر،دانشگاه آزاد وعلمی وکاربردی شرکت کنید وادامه تحصیل دهید.البته در مقاطع کارشناسی ناپیوسته نز می توانند به صورت بدون کنکور ادامه تحصیل بدهند به این صورت که در دانشگاه پیام نور فراگیر نام نویسی کرده وبا پرداخت شهریه ادامه تحصیل دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی به خانواده بزرگ مالیم گروه بپیوندید.

۳ دیدگاه

  1. سلام لیسانس کامپیوتر دارم.ودیپلم تجربی دارم.ومیخوام لیسانس طراحی ودوخت بگیرم ایا باید دیپلم کاردانش بگیرم وبعد درکنکور شرکت کنم یا دانشگاهی است که بتونم صرفا بر اساس معدل برم.
    ممنون میشم راهنمایی خودتونو برام اییمیل بزنید .مرسی

  2. سلام دیپلم تجربی دارم ومعدل بالایی ندارم ولی در زمان انتخاب رشته دبیرستان اولویت من کارودانش وفنی حرفه ای با معدل ۲۰ بود.دارم تلاش میکنم برای ادامه تحصیل در رشته طراحی ودوخت.لطفا راهنمایی

  3. من دیپلم کامبپیوترم آیا میتونم در رشته طراحی دوخت بدون آزمون ثبت نام کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹